Strona głównaAktualnościSportWLKS KrakusPiłka nożnaHalowe Mistrzostwa PPN Kraków – piłkarski weekend już za nami…

Halowe Mistrzostwa PPN Kraków – piłkarski weekend już za nami…

Halowe Mistrzostwa PPN Kraków / fot. WLKS Krakus

Zakończyły się Halowe Mistrzostwa Podokręgu Piłki Nożnej Kraków, w których udział brała nasza drużyna juniorów młodszych.

Piłkarski weekend (18-19/02) zamknął ponad dwumiesięczne zmagania drużyn juniorskich. Po brawurowo zagranych meczach grupowych – przypomnijmy, Krakus wygrał swoją grupę, notując 5 zwycięstw i 1 remis nadeszła pora na rozgrywki pucharowe.

W sobotę zespół Krakusa potykał się z drużyną Orła Myślenice – który miał być okazją do rewanżu za niezbyt udane spotkania podczas rozgrywek I ligi okręgowej. Okazało się jednak, że na skutek braku ważnych badań lekarskich, drużyna Orła przystąpiła do meczu zdekompletowana (tylko 4 zawodników).  Wynik spotkania w takich warunkach był praktycznie do przewidzenia – spotkanie zakończyło się wynikiem 9:0 (na boisku 9:1 zweryfikowany jako walkower z uwagi na kontuzje jednego z zawodników Orła i przerwanie meczu). Trzeba jednak pochwalić zawodników Orła za sportową ambicję – w zasadzie nikt nie miałby pretensji, gdyby w ogóle nie przystąpili do meczu…

Wygrana z Orłem zaowocowała awansem do półfinału, gdzie czekała na nas drużyna Puszczy Niepołomice – następny „znajomy” z I ligi, z którym również mieliśmy swoje rachunki do wyrównania… Mecz rozgrywany bladym świtem przyniósł ogromną dawkę adrenaliny – spotkanie stało na wysokim poziomie zarówno sportowym jak i „emocjonalnym” – dość powiedzieć, że przegrywaliśmy juź 1:3, wydawało się, że jest po meczu ale drużyna potrafiła podnieść się z kolan i doprowadzić najpierw do remisu a później do efektownego zwycięstwa 5:3. Ścisły finał był już nasz!

Po zakończeniu pozostałych półfinałów okazało się, że (tak jak wszyscy przewidywali) naszymi przeciwnikami są Górnik Wieliczka (niekwestionowany faworyt tych rozgrywek) oraz Tramwaj Kraków. Z obiema drużynami również spotykaliśmy się w I lidze (z dość marnym skutkiem…).

Mecz z Tramwajem okazał się być zaciętym spotkaniem obfitującym w wielką ilość sytuacji bramkowych z obu stron. Żadna ze stron nie potrafiła jednak wykorzystać stuprocentowych sytuacji i długo utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej połowie meczu to jednak Tramwaj zdobył przewagę, którą udokumentował strzeleniem trzech bramek.

Harmonogram rozgrywek finałowych również nie był po naszej stronie – zgodnie z rozkładem mieliśmy tylko 15 minut przerwy i trzeba było przystąpić do kolejnego meczu, tym razem z Górnikiem Wieliczka. Początek spotkania ułożył się znakomicie – Krakus pierwszy „napoczął” rywala, który zdawał się być zaskoczony takim obrotem sprawy. Niestety – Górnik szybko otrząsnął się z tego zaskoczenia i doprowadził do stanu 3:1. Krakus zerwał się jeszcze raz do walki, strzelając bramkę na 2:3 i tutaj zabrakło już sił. Trudy spotkania z Tramwajem plus brak dłuższego odpoczynku po 1 meczu plus kontuzje Maćka Żurowskiego, Bartka Krawczyka oraz Jaśka Ruszila przeważyły szalę zwycięstwa na stronę Górnika.  Kończymy finały na 3 miejscu – ale to i tak wielki sukces naszych zawodników.

W meczu decydującym o pierwszym miejscu Tramwaj starł się ze zmęczonym Górnikiem Wieliczka (który przystąpił do meczu zaraz po spotkaniu z Krakusem). Okazało się, że zagranie dwóch spotkań jeden po drugim jest arcytrudnym zadaniem nawet dla najlepszych zespołów… W emocjonującym meczu na szczycie Tramwaj efektownie rozprawił się ze zwycięzcą naszej grupy z I ligi (4:1) i został zwycięzcą całego turnieju.