Kolejna jesienna kolejka za nami…

Kolejna jesienna kolejka za nami / fot. WLKS Krakus sekcja pilkarska

Za nami kolejna kolejka piłkarskich zmagań z udziałem naszych drużyn. Niestety ze wszystkich zespołów z tarczą powrócił jedynie II zespół młodzika, który pokonał drużynę Hutnika z Nowej Huty 3:0. Pozostałe drużyny nie zapiszą sobie tej kolejki na plus – przegrały zespoły seniora (2:3 ze Zwierzynieckim), juniorzy (z Prokocimiem 1:4) oraz trampkarze z Garbarnia (1:8).

Spotkanie juniora z zespołem Prokocimia w pierwszej odsłonie to typowy mecz walki – obie drużyny starały się zdobyć środek pola. Po dość niemrawym początku przewagę zaczęli zdobywać piłkarze Prokocimia czego dowodem było kilka groźnych sytuacji pod bramką Krakusa. Na szczęście akcje kończyły się niecelnymi strzałami, bądź na posterunku stał Wojtek Kozera. Taki obraz meczu nie uległ zmianie do gwizdka arbitra obwieszczającego koniec I połowy.

Druga połowa rozpoczęła się od błyskawicznej i składnej akcji Krakusa, zakończonej bramką zdobytą przez Michała Firleja. Zapachniało sensacją. Jednak Prokocim rzucił się do odrabiania strat – w czym wybitnie pomogła im nasza obrona, po której błędach padła bramka na 1:1 a niedługo potem na 1:2. Później dobrej sytuacji na wyrównanie wyniku nie wykorzystał Michał Firlej, co zemściło się kolejnymi bramkami dla Prokocimia. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4: 1 dla gospodarzy. Nasza drużyna nadal zajmuje przedostatnie miejsce z dorobkiem 4 pkt.

Jak zwykle zapraszamy do galerii zdjęć z meczu.