Remis Juniorów Młodszych

W niedzielę 23/04 nasi juniorzy zmierzyli się na własnym boisku z drużyną Lotnika Kryspinów. Krakus przystępował do meczu z ostatniej pozycji mając na koncie dwie porażki – Lotnik z racji swojego miejsca w górze tabeli wydawał się być faworytem tego spotkania. Pogoda jak na końcówkę kwietnia wydawała się być bardzo „ekstrawagancka” – pomijając niską temperaturę, przed samym meczem uraczyła nas najpierw błyskawiczną ulewą, później śniegiem a na koniec pięknym słońcem. Te kombinacje pogodowe powtórzyły się parokrotnie podczas spotkania.

Wracając do meczu – Krakus zaskoczył Lotnika i nas oglądających mecz, całkiem rozsądną grą – dobrze zorganizowaną obroną (w bramce zadebiutował Janek Wydziałkiewicz z drużyny trampkarza), ładnym rozegraniem w pomocy. Dzięki temu Krakus przeważał w pierwszej połowie, co udokumentował bramką w 30 minucie, po składnej akcji i doskonałym prostopadłym podaniem „w tempo” Jaśka Ruszila do wychodzącego na pozycję Michała Firleja. Pozostało tylko wykończyć akcję – tak się też stało i do przerwy prowadziliśmy 1:0.

Niestety, jak się później okazało na drugą część spotkania nasi zawodnicy chyba „zostali w szatni”, bo Lotnik zaprezentował zupełnie odmienną postawę niż w pierwszej połowie, a Krakus wydawał się być rozkojarzony i zagubiony. W 60 minucie po dalekim wykopie spod własnej bramki i fatalnym błędzie naszej defensywy Lotnik zdobył wyrównującego gola. Od tego momentu spotkanie przerodziło się w brzydki mecz, pełen nerwowości i obfitujący w faule oraz żółte kartki (4 dla Krakusa).

Cieszy progres jaki zanotowali juniorzy od początku rundy – gra w I połowie naprawdę mogła się podobać. Natomiast grę w II połowie chciałoby się natychmiast zapomnieć…