WLKS Krakus nie odpuszcza!!!

WLKS Krakus nie odpuszcza / fot. WLKS Krakus

Po środowym wysokim zwycięstwie (6:0) nad drużyną Bratniaka Kraków, seniorzy WLKS Krakus zapewnili sobie spokojny byt w A klasie. Ostatnia kolejka miała tylko potwierdzić dobrą formę młodej drużyny Krakusa. Mecz z Liszczanką Liszki to zasłużone zwycięstwo 2:1.

Pierwsza połowa to kilka dobrych sytuacji stworzonych przez zespół gospodarzy. Trener Grzegorz Pabian swoją cierpliwością udowodnił, że zespół oparty na wychowankach, może dobrze grać i wygrywać. Filarem drużyny są przede wszystkim zawodnicy, którzy mieli za sobą lub mają wiek juniora. Sześciu podstawowych piłkarzy to roczniki 1998/99/00/01.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od dobrej akcji środkiem boiska, którą wykończył Jan Ruszil, po podaniu Konrada Moskały. Później, na chwilę do głosu doszli goście, którzy wyrównali po 10 minutach. Drużyna gości mecz kończyła w 10-tkę, po czerwonej kartce za atak na nogi bez piłki. Zwycięstwo zespołu Krakusa w 85 minucie przypieczętował Konrad Moskała uderzeniem z główki po długim rogu, gdzie piłkę dorzucał Cem Kullukcu.

Cieszy nas fakt, że praca z młodzieżą w naszym klubie przynosi widoczne efekty. W tej rundzie inny młody zawodnik – Maciej Mółka, został wypożyczony do zespołu Orła Piaski Wielkie (IV liga). Zdobyte doświadczenie na pewno będzie procentować. Ważne jest to, że jesteśmy widoczni w świecie krakowskiej piłki nożnej. W tym roku obchodzimy 70 – lecie naszego klubu, dlatego mamy wyższe cele, które chcemy zrealizować, budując zespół właśnie na naszych wychowankach.