Strona głównaAktualności25. festyn „Jesień Kurdwanów 2018”

25. festyn „Jesień Kurdwanów 2018”

Istniejąca od 1992 roku Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kurdwanów Nowy”, pomysłodawca i gospodarz corocznego Festynu „Jesień Kurdwanów”, serdecznie zachęca i zaprasza do udziału w jubileuszowej edycji wydarzenia zorganizowanego – już po raz 25 w dniach 1 – 2 września.

W sobotę 1 września na boiskach „Orlika” przy ul. Bujaka 15 o godz. 16.00 spotkają się miłośnicy zwierząt na XV Wystawie i Konkursie psów rasy mieszanej pt. „Cztery łapy”, połączonych ze zbiórką karmy dla podopiecznych ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. O godz. 17.00 zgodnie z wieloletnią tradycją na „Orliku” rozpocznie się mecz piłkarski drużyn „Oldboje Kurdwanowa” vs KS „Wróblowianka”.

W niedzielę 2 września na terenie kurdwanowskiego parku odbędzie się część artystyczna Festynu, którego osnową na scenie będą występy muzyczne. Wystąpią: Grupa VOX – gwiazda wieczoru, Ala Boncol & Koalicja, Boba Jazz Band, Modern Talking Imitation, Miejska Orkiestra Dęta Andropol i Zespół Pieśni i Tańca Krakowiak oraz Chór Lutnia Krakowska.

Swoje wysokie umiejętności taneczne zaprezentuje Flash Duo oraz wykonawcy relaksacyjnego tańca Zumba z Fitness & Wellness Azik. Na estradzie odbędzie się też konkurs „25 lat Festynu Jesień Kurdwanów”, pod patronatem „Oberży Sąsiadów”. Nowością tegorocznego święta osiedla będą Mistrzostwa Kurdwanowa w podnoszeniu sztangi.

Na uczestników 25. Festynu w niedzielę już od godz. 10.00 na terenie parku będą oczekiwać liczne atrakcje: bogate w urządzenia wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne i firmowe.

Do tradycji „Jesieni Kurdwanów” od 20 lat należy akcja krwiodawstwa, prowadzona w specjalnym autokarze przez Hutniczy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krakowie, oraz zorganizowany po raz XII Mini Maraton. Festyn zakończy o godz. 21.30 niezwykły pokaz ogni sztucznych.

Patronat honorowy nad jubileuszowym Festynem objął Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Materiał prasowy

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Rozpoczęcie roku sz
Budowa Trasy Łagiew
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ