Strona głównaAktualnościInstytucjeBibliotekaCztery biblioteki miejskie, ponad milion książek i jedna społeczność!

Cztery biblioteki miejskie, ponad milion książek i jedna społeczność!

Krakowczyta.pl logo

Krakowskie biblioteki miejskie mają powód do dumy. Krowoderska, Nowohucka, Podgórska i Śródmiejska Biblioteka Publiczna uruchomiły regionalny portal biblioteczny, który łączy w sobie funkcje wyszukiwarki książek i portalu społecznościowego.

Krakowczyta.pl to nowoczesne narzędzie, którego sercem jest olbrzymi katalog, pozwalający w jednym miejscu wyszukiwać książki z czterech krakowskich bibliotek miejskich. Oprócz tradycyjnych zbiorów, użytkownicy równocześnie mogą przeszukiwać elektroniczne zasoby internetowej biblioteki Wolnych Lektur oraz wirtualnej czytelni IBUK Libra.

Krakowski portal biblioteczny, to również społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze. Splatają się tu drogi wszystkich miłośników literatury – nie tylko użytkowników krakowskich bibliotek, ale i tych, którzy po książki zwykle udają się do księgarni. Każdy, kto założy konto w portalu, może zintegrować je z kontem bibliotecznym, oceniać i recenzować przeczytane lektury, dyskutować na forum, w grupach tematycznych lub prowadzić własny blog.

Krakowczyta.pl to idealna przestrzeń dla osób, które chcą pokazać światu swoje czytelnicze upodobania. Dla miłośników książek, wirtualne regały są doskonałą alternatywą nie tylko w przypadku braku miejsca na domowych półkach, ale i pretekstem do uporządkowania swoich zbiorów, dla bibliotek natomiast – okazją do tworzenia tematycznych kolekcji, które ułatwią czytelnikom wybór idealnej lektury.

Krakowczyta.pl, to miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Każda z bibliotek prowadzi blog, na którym na bieżąco informuje o swojej ofercie i planowanych wydarzeniach.

Uruchomienie portalu krakowczyta.pl oraz XIII edycja ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek jest doskonałą okazją do przypomnienia mieszkańcom Krakowa, że czytanie, dyskutowanie o literaturze oraz udział w wydarzeniach około literackich, jest jedną z najprzyjemniejszych i zarazem najbardziej rozwijających form spędzania wolnego czasu.
Na ten wyjątkowy czas, wszystkie biblioteki miejskie, zaplanowały dla krakowian szereg wydarzeń i minikonkursów.

Co dla swoich czytelników przygotowała Podgórska Biblioteka Publiczna? Zaczynamy 7 maja o godz. 12:00 happeningiem czytelniczym na Rynku Głównym. W kolejnych dniach odbędą się m.in.: spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk i Ewą Stadtmüller, interaktywne warsztaty dla młodzieży poświęcone tworzeniu komiksów, wymiana książek, głośne czytanie smoczych opowieści w osiedlowej piaskownicy, a uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 43 stworzą literacki mural w Swoszowicach. W ogrodzie biblioteki przy ul. Powroźniczej 2 spotkamy się z Królem Kurkowym, przedstawicielem policji i Stowarzyszeniem Krynolina.

Szczegółowy harmonogram dostępny będzie na stronie internetowej Podgórskiej Biblioteki Publicznej (www.biblioteka.podgorska.krakow.pl). Informacje o konkursach i wydarzeniach będą na bieżąco publikowane na facebook’owym profilu PBP oraz krakowczyta.pl. Zapraszamy do biblioteki!

Źródło: Podgórska Biblioteka Publiczna
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
15 kwietnia rusza Bu
List Pani Prezydent
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ