Strona głównaAktualnościInstytucjeBibliotekaŚwiat eduardiański w swoszowickiej bibliotece

Świat eduardiański w swoszowickiej bibliotece

Edward Duda wystawa 14.10.2016

Pragniemy serdecznie zaprosić na wystawę naszego zaprzyjaźnionego artysty Edwarda Dudy, pt. „Świat eduardiański” do biblioteki w Swoszowicach. Odbędzie się ona 14 października 2016 r. o godz. 19.00. Będzie można spotkać się z autorem prac niepowtarzalnych i jedynych w swoim rodzaju. Wystawa potrwa przynajmniej do 15 listopada 2016 r.

Edward Duda pochodzi z Nowego Targu, a mieszka w Krakowie. Tworzy od 2009 roku własną nowatorską techniką, a styl zwany jest przez przyjaciół „eduardiańskim”. Jego obrazy, rzeźby i instalacje powstają na naturalnych materiałach, takich jak: deski, sklejki, forniry, kamienie, a przede wszystkim na korze. Motywami przewodnimi tych niekonwencjonalnych prac są: natura, pejzaż, religia i człowiek. Stworzonych przez niego obrazów nie można podrobić, ze względu na użyte materiały – np. kilkusetletnie deski ze zrujnowanego stropu krakowskiej kamienicy czy zapomniane homonto zdobyte od górala.

Więcej informacji na temat Edwarda Dudy można uzyskać na jego stronie, fanpejdżu na facebooku oraz na naszej stronie w zakładce Aktywności/Sztuka.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Zmienne szczęście
Czytasz książki? B
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ