Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówOd 1 września bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół podstawowych

Od 1 września bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół podstawowych

Sprawdź zmiany w komunikacji miejskiej podczas Tour de Pologne

Od 1 września br. do 30 czerwca 2018 r., czyli przez cały rok szkolny uczniowie szkół podstawowych będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Podstawą jest uchwała Rady Miasta Krakowa z 30 marca 2016 roku.

W związku z wprowadzoną reformą oświaty dzieci, które uczęszczały w tym roku szkolnym do klas szóstych, w roku szkolnym 2017/2018 pozostaną uczniami szkół podstawowych (w klasach siódmych) i nadal będą uprawnione do bezpłatnych przejazdów.

Rada Miasta Krakowa, podejmując tę uchwałę, nadała od 1 września 2016 roku uprawnienia do bezpłatnych przejazdów Komunikacją Miejską w Krakowie dla:

  • wszystkich dzieci od urodzenia do czasu rozpoczęcia obowiązku szkolnego – na podstawie oświadczenia rodzica/opiekuna podróżującego z dzieckiem,
  • uczniów krakowskich szkół podstawowych, w okresie roku szkolnego, tj. od 1 września do 30 czerwca – na podstawie ważnej legitymacji szkolnej ucznia szkoły podstawowej zlokalizowanej na terenie Gminy Miejskiej Kraków, wydanej według wzoru określonego przez ministra właściwego do spraw edukacji narodowej.

Uprawnione dzieci mogą bezpłatnie podróżować wszystkimi tramwajami i autobusami Komunikacji Miejskiej w Krakowie na liniach miejskich i aglomeracyjnych w strefie biletowej I (miasto Kraków) i II (Aglomeracja).

Przypominamy, że tak jak w minionym roku szkolnym 2016/2017 uczniowie pozostałych szkół podstawowych, zlokalizowanych poza granicami Krakowa, mają nadal uprawnienie do przejazdów na podstawie biletów ulgowych.

Źródło: Magiczny Kraków
fot. tookapic.com

TAGI:
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ