Strona głównaAktualnościInstytucjeBiblioteka16. Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”

16. Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”

16. Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”

Weekend 23 i 24 kwietnia to wielkie święto książki. Z tej okazji Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zapraszają na kolejną edycję Małopolskich Dni Książki  “Książka i Róża”. Partnerem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Ideą akcji jest rozwój czytelnictwa w regionie. Projekt przypomina również, że książka może być pięknym podarunkiem. W Małopolskich Dniach Książki rokrocznie bierze udział kilkadziesiąt księgarni i bibliotek z całej Małopolski, organizując w tym czasie wiele imprez związanych z promocją czytelnictwa, promocją autorów oraz nowości wydawniczych.

Jak co roku z okazji “Książki i Róży” czeka nas wiele atrakcji. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie 23 kwietnia zaprasza na Literacki Piknik Rodzinny, a 24 kwietnia na spotkanie z Beatą Bochińską oraz warsztaty „Jak pisać krytycznie” z Jarosławem Czechowiczem. W całej Małopolsce odbywać się będą warsztaty i spotkania zarówno w księgarniach i bibliotekach. Wraz z Partnerem wydarzenia – Krakowskim Biurem Festiwalowym, zapraszamy już od 22 kwietnia na Pl. Św. Marii Magdaleny, gdzie odbywać się będzie Krakowski Kiermasz Książki.

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie. Partnerem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

O wszystkich wydarzeniach dziejących się w Małopolsce informujemy w serwisach: ksiazkairoza.pl oraz rajska.info.

dni książki

Źródło: Magiczny Kraków
fot. materiały prasowe/KBF
Wszystkim naszym Czy
Znów porażka druż
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ