Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny Kraków74. Tour de Pologne już 29 lipca zawita do Krakowa

74. Tour de Pologne już 29 lipca zawita do Krakowa

Tour de Pologne 2017

Nieprzerwanie od 2008 roku Kraków gości uczestników Tour de Pologne, wieloetapowego wyścigu kolarskiego zaliczanego do prestiżowego cyklu UCI World Tour. Tym razem ze znakomitymi zawodnikami tej niezwykle popularnej dyscypliny sportu spotkamy się w sobotę, 29 lipca, podczas I etapu 74. TdP. Dzień wcześniej na Rynku Głównym zaprezentowane zostaną uroczyście wszystkie ekipy.

Na kompletowanej obecnie liście startowej pojawiło się niedawno nazwisko dwukrotnego mistrza świata Słowaka Petera Sagana. Organizatorzy i kibice liczą też,  że dołączy do niego brązowy medalista olimpijski z Rio z 2016 r. Rafał Majka, który po ciężkim upadku w Tour de France leczy rany i przygotowuje się do dalszej części sezonu.. Wszyscy z niecierpliwością czekają na oficjalny komunikat w tej sprawie niemieckiej grupy BORA Hansgrohe.

W peletonie powinni się również pojawić Włoch Vincenzo Nibali – triumfator Giro d’Italia (2013 i 2016 r.), Tour de France (2014 r.) i Vuelta a España (2010 r.), Portugalczyk Rui Costa (mistrz świata z 2013 r.) oraz wiele innych znakomitości zawodowego kolarstwa.

Przez dziewięć ostatnich lat, aż do 2016 roku, w Krakowie odbywało się zakończenie ostatniego etapu i całego wyścigu. Tym razem, w naszym mieście rozpoczną się tygodniowe zmagania (od 29 lipca do 4 sierpnia) na drogach województw: małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego – z finałem w Bukowinie Tatrzańskiej.

Z Tour de Pologne w Krakowie wiąże się wiele miłych wspomnień. Najmocniej w pamięci polskich kibiców utkwił sukces w klasyfikacji generalnej 71. TdP w 2014 roku Rafała Majki, wychowanka WLKS Krakus Swoszowice.

Długo by wymieniać gwiazdy kolarstwa, które mieliśmy już okazję podziwiać z bliska. Na pewno na tej liście muszą się znaleźć mistrzowie świata: Michał Kwiatkowski, wspomniany Peter Sagan, czy Włoch Alessandro Ballan.

Do tegorocznego, krakowskiego I etapu, liczącego 130 kilometrów, kolarze wyruszą 29 lipca ze startu honorowego na Rynku Głównym o godz. 13.25. Start ostry nastąpi  na ulicy Myślenickiej. Najlepsi powinni pojawić się na mecie, która zostanie wyznaczona na alei Focha tuż obok Stadionu Miejskiego Cracovii,  około godz. 16.40.

74. TdP

Źródło: Magiczny Kraków
fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Aktualności z bibli
Nowy skwer przy ul.
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.