Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówAkademia Aktywnego Mieszkańca – weź udział!

Akademia Aktywnego Mieszkańca – weź udział!

akademia aktywnego mieszkańca

Z myślą mieszkankach i mieszkańcach Krakowa chcących aktywnie uczestniczyć w życiu miasta, powstała Akademia Aktywnego Mieszkańca. Projekt odbędzie się w tym roku po raz pierwszy. Uwzględnia on w programie podstawową wiedzę konieczną do stawiania pierwszych kroków w aktywnym uczestniczeniu w budowaniu Krakowa poprzez narzędzia partycypacji, czyli współdecydowania i współzarządzania oraz poprzez budowanie silnych wspólnot mieszkańców.

W programie zaplanowano trzy bloki tematyczne: samorządowy, partycypacyjny i społeczności lokalnych. W przystępny sposób uczesnticy dowiedzą się, jak działa samorząd, jak uczestniczyć w działaniach miasta i jak tworzyć nowe inicjatywy społeczne oraz miejsca przyjazne mieszkańcom. Forma zajęć to wykłady, warsztaty i czat internetowy, w godzinach popołudniowych. Harmonogram dostępny jest tutaj.

Aktywni uczestnicy większości modułów tematycznych otrzymają dyplom ukończenia Akademii Aktywnego Mieszkańca oraz zaproszenie do wspólnego działania jako certyfikowany Ambasador Lokalnej Partycypacji w Krakowie. Regulamin dostępny jest tutaj.

Ze względu na stan pandemii zajęcia tymczasowo odbywają się tylko na platformie Teams. Można korzystać z niej nieodpłatnie.

Rejestracja online rozpoczyna się 10 marca i potrwa do 26 marca 2021 r. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zarejestruj się tutaj

 

Wyniki rekrutacji zostaną przekazane kandydatom e-mailowo po wyczerpaniu puli 30 miejsc, nie później niż 29 marca 2021. Pierwsze zajęcia już 7 kwietnia.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ