Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówCzytasz książki? Być może komunikacją miejską pojedziesz za darmo.

Czytasz książki? Być może komunikacją miejską pojedziesz za darmo.

MPK Kraków fot Magiczny Krakow

Uczestnicy Międzynarodowych Targów Książki skorzystają z darmowej komunikacji miejskiej? Być może tak właśnie będzie. Projekt takiej uchwały zgłosiła radna Anna Szybist. I choć został on wycofany, szansa na jazdę bez biletu pozostała.

W pierwotnej wersji projektu radna chciałaby, aby również uczestnicy Festiwalu Conrada, kolejnego literackiego wydarzenia, mogli bezpłatnie przemieszczać się po mieście tramwajami i autobusami. Wystarczyłoby, że będą mieli przy sobie… książkę.

Radna Anna Szybist, widzi w tym szansę na jeszcze większe wypromowanie Krakowa. – Październik to wyjątkowy czas dla literackiego Krakowa. Odbywają się wtedy Festiwal Conrada oraz Międzynarodowe Targi Książki i przez ten czas Kraków staje się miejscem niezliczonych spotkań z pisarzami i ludźmi związanymi z literaturą. Warto ułatwić im poruszanie się po mieście – uzasadnia. Koniec końców jednak projekt uchwały wycofano, gdyż w tej samej sprawie na stole pojawić się ma projekt uchwały autorstwa prezydenta Miasta Krakowa.

Radni zajęli się również zmianą uchwały, dzięki której podczas smogu można korzystać z darmowej komunikacji miejskiej. Zmianie ulegnie sposób przeliczania zanieczyszczeń. Radni zaopiniowali projekt zmiany uchwały pozytywnie. 

Ponadto komisja pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie wyrażenia opinii do projektu uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie wyznaczenia aglomeracji Kraków wg. druku nr 1173.

Źródło: Magiczny Kraków
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Oceń Ten Artykuł:
1KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.