Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówDotacje dla przedszkoli w 2018 r. – komunikat Wydziału Edukacji

Dotacje dla przedszkoli w 2018 r. – komunikat Wydziału Edukacji

Dotacje dla przedszkoli w 2018 r

W związku z licznymi pytaniami oraz zgłaszanymi wątpliwościami dotyczącymi wysokości podstawowej kwoty dotacji dla przedszkoli i punktów przedszkolnych w 2018 r. uprzejmie informuję, że podstawowa kwota dotacji została wyliczona zgodnie z art. 12 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 2203) i w przeliczeniu na jedno dziecko wynosi 655,07 zł miesięcznie – 100%.

W związku z powyższym należna stawka dotacji na dziecko uczęszczające do:

  • przedszkola publicznego wyniesie 753,33 zł (115%),
  • przedszkola niepublicznego wyniesie 524,06 zł (80%),
  • punktu przedszkolnego publicznego i niepublicznego wyniesie 393,04 zł (60%).

Jednocześnie dementuję niepokojące i nieprawdziwe informacje krążące wśród osób prowadzących przedszkola i punkty przedszkolne na terenie Miasta Krakowa, że powyższe stawki będą obowiązywały przez cały 2018 r.  Zgodnie z art.  44 ust. 1 ww. ustawy podstawowa kwota dotacji ulega aktualizacji dwa razy w roku, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach w dowolnym miesiącu roku budżetowego.

W związku z powyższym w chwili, gdy do Gminy Miejskiej Kraków wpłynie dotacja celowa na wychowanie przedszkolne, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa ponownie wyliczy podstawową kwotę dotacji i dokona wyrównania począwszy od stycznia 2018 r., co oznacza, że powyższa stawka ulegnie zwiększeniu. O zmianach stawek (ich podwyższeniu) zostaną Państwo niezwłocznie poinformowani.

Anna Korfel-Jasińska
Dyrektor Wydziału Edukacji
Urzędu Miasta Krakowa

Źródło: Magiczny Kraków
Fot. 
Wiesław Majka

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Projekt „Zmiana na
Karta Klubu Rodzicó
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ