Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówDrugi etap remontu wiaduktu na ul. Zakopiańskiej

Drugi etap remontu wiaduktu na ul. Zakopiańskiej

Rozpoczął się drugi etap prac przy remoncie wiaduktu na ulicy Zakopiańskiej. Wprowadzone zostały kolejne zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Podobnie, jak to miało miejsce podczas pierwszego etapu remontu, prace są prowadzone przez całą dobę.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego:

  • w godz. 5.00-21.00 na jezdni północnej autostrady A4 (relacja Rzeszów-Katowice) dostępne są dwa pasy ruchu – awaryjny i środkowy w kierunku Katowic, a także jeden w kierunku Rzeszowa. Natomiast na jezdni południowej dla kierowców jadących w kierunku stolicy Podkarpacia jest dostępny tylko pas środkowy. Dwa skrajne pasy są wyłączone z ruchu.
  • w godz. 21.00-5.00 ruch na jezdni północnej odbywa się tak jak w dzień, natomiast jezdnia południowa autostrady A4 (relacja Katowice-Rzeszów) jest zamknięta dla ruchu. Oznacza to, że nie ma możliwości zjazdu z autostrady w kierunku Chyżnego i Zakopanego. Objazd jest poprowadzony przez węzeł autostradowy „Łagiewniki” (zawracanie na skrzyżowaniu ulic Herberta, Stojałowskiego i Podmokłej).
  • przez całą dobę wyłączony jest zjazd z autostrady A4 w kierunku centrum Krakowa (dotyczy relacji Katowice-Rzeszów). Objazd przez węzeł „Łagiewniki” i dalej ulicami Herberta i Turowicza. Z autostrady A4 w kierunku centrum można również zjechać na węźle „Bielany”.

Zmiana organizacji ruchu obejmuje odcinek około trzech kilometrów. Ruch został przerzucony na właściwe jezdnie na wysokości ulicy Kąpielowej.

Prace w ramach drugiego etapu potrwają około miesiąca, następnie rozpocznie się trzeci i ostatni etap remontu. Szczegóły zmian zostaną podane w odrębnym komunikacie.

 

Źródło: KrakówPL

Szpital na Klinach w
Sporządzany miejsco
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ