Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówJaki będzie plan dla obszaru „Kosocice II”?

Jaki będzie plan dla obszaru „Kosocice II”?

Kosocice II

Od 18 lutego mieszkańcy obszaru „Kosocice II” będą mogli zapoznać się z tworzonym planem zagospodarowania. To ponad 250-hektarowy teren położony w południowej części Krakowa, w dzielnicach Swoszowice oraz Podgórze Duchackie, pomiędzy autostradą A4 a granicą miasta.

W przeważającej części występują tutaj tereny rolnicze – to blisko 50 proc powierzchni, natomiast 10 proc. stanowią lasy i tyle samo zajmuje zabudowa mieszkaniowa. Ciekawymi obiektami na tym terenie są dwa forty „Barycz” i „Kosocice”, które są wśród najstarszych i najlepiej zachowanych budowli Twierdzy Kraków.

Celem planu jest rozwój tego obszaru przy jednoczesnym zachowaniu ochrony terenów inwestycyjnych w związku z występowaniem osuwisk.

Projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko oraz niezbędną dokumentacją udostępniony będzie do 18 marca, także na stronie internetowej bip.krakow.pl/planowanieprzestrzenne.

Na temat rozwiązań zaproponowanych w planie będzie można podyskutować 8 marca w Urzędzie Miasta Krakowa na placu Wszystkich Świętych 3-4 o godz. 15.30 lub w formie online.

Na uwagi do projektu planiści czekają do 1 kwietnia.

Szczegóły odnośnie tego planu znajdują się w ogłoszeniu w Biuletynie Informacji Publicznej.

Źródło: KrakówPL
Fot. bip.krakow.pl

TAGI:
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Koronawirus – najw
Nie zapomniałeś mo
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ