Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówKrakowianie bezpieczniejsi z Kartą Info-Med

Krakowianie bezpieczniejsi z Kartą Info-Med

Krakowianie bezpieczniejsi z Kartą Info-Med

Grupa krwi, stan zdrowia, zażywane leki, uczulenia i przebyte operacje – szybki dostęp do tych informacji może pomóc uratować życie w razie wypadku czy utraty przytomności. Ważne, by były zebrane w jednym miejscu. Do tego służy Karta Informacji Medycznej, opracowana z inicjatywy fundacji Vitalny Kraków, w partnerstwie z Urzędem Miasta Krakowa. W poniedziałek, 27 marca, w Magistracie rozdano pierwsze siedem tysięcy egzemplarzy.

W pierwszej kolejności Karty Info-Med trafią do pacjentów szpitali miejskich (po tysiąc egzemplarzy do szpitali im. Narutowicza i Żeromskiego), Centrów Aktywności Seniora i Rady Krakowskich Seniorów oraz specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych.

Na karcie znajduje się miejsce na dane osobowe, zdjęcie, opis stanu zdrowia (np. choroby przewlekłe), zażywane leki, uczulenia, implanty metalowe, przebyte operacje, grupę krwi – a więc wszystkie niezbędne informacje dla służb medycznych i policji. Dane te należy wpisać zgodnie z kodem ICD. Kartę najlepiej przechowywać z ważnymi dokumentami, np. dowodem tożsamości, paszportem, prawem jazdy, legitymacją, dokumentacją medyczną, albo w widocznym miejscu w domu.

 

Pomysłodawczynią karty jest Alicja Feter z fundacji Vitalny Kraków. Inicjatywę finansowo wsparły spółki miejskie: MPWiK, MPO, MPEC i MPK wraz z Krakowskim Holdingiem Komunalnym SA. Projekt będzie kontynuowany, tak by karty trafiły do jak największej liczby krakowian.

 

Karta Info-Med

Źródło: Magiczny Kraków
fot. materiały prasowe
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.