Lato z Centrum Kultury Podgórza

Centrum Kultury Podgórza - oferta wakacyjna

Wraz z nastaniem wakacji uczniowie klas I-VI szkół podstawowych z całego Podgórza zaproszeni zostaną do udziału w szerokiej ofercie zajęć, wycieczek i warsztatów przygotowanej przez siedzibę główną Centrum Kultury Podgórza oraz filie. Na dzieci i młodzież czekają dwa cykle zajęciowe – Wakacyjny Klub Juniora i Letnie Zajęcia Edukacyjne. W zajęciach odbywających się w ramach wakacyjnej oferty będzie można wziąć udział od 28 czerwca do 27 sierpnia.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami! Aby umilić dzieciom pozostającym w mieście ten czas Centrum Kultury Podgórza przygotowało ofertę wakacyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży, w ramach której wszyscy uczniowie podgórskich szkół podstawowych (z klas I-VI) będą mogli wziąć udział
w atrakcyjnych wycieczkach, zajęciach, grach i warsztatach. Dodatkowo aby skorzystać z oferty nie trzeba będzie przemierzać całego miasta, ponieważ zajęcia będą realizowane na terenie wszystkich sześciu dzielnic Podgórza. Zachęcamy do poznania szczegółowej oferty we wszystkich lokalizacjach.

Lato w Dzielnicy Podgórze

W Dzielnicy XIII Podgórze wakacyjne oferty dla dzieci ze szkół podstawowych przygotowały siedziba główna Centrum Kultury Podgórza, Klub Rybitwy oraz Klub Przewóz.

Siedziba główna CKP (ul. Sokolska 13) przygotowała dla młodych mieszkańców Starego Podgórza odbywające się – w ramach cyklu „Wakacyjny klub juniora” – w poniedziałki, środy i piątki zajęcia w terenie, wycieczki po Krakowie oraz poza miasto. W programie znalazły się między innymi zwiedzanie Wiosek Świata, wycieczka do Ojcowa i zabawy w parku rozrywki „GoKidz!”, a także zajęcia animacyjne takie jak letnia olimpiada gier kreatywnych. Organizacja „Wakacyjnego klubu juniora” została dofinansowana ze środków Rady Dzielnicy XIII Podgórze. W pozostałe dni tygodnia dla dzieci i młodzieży organizowane będą warsztaty w ramach „Letnich zajęć edukacyjnych”. W programie przewidziano między innymi warsztaty robotyki, przyrodnicze, kulinarne i chemiczne, a także grę terenową „Wakacyjne zagadki”. Dodatkowo dla dzieci zainteresowanych sztuką plastyczną siedziba główna przygotowała „Letnie plenery akademii plastycznej”, w ramach których młodzież doskonalić będzie techniki malarskie. Zajęcia wakacyjne odbywać się będą w siedzibie głównej CKP od 5 do 30 lipca.

Lato w Klubie Rybitwy (ul. Rybitwy 61) to przede wszystkim wycieczki w ramach „Wakacyjnego klubu juniora”. W każdy poniedziałek, środę i piątek uczestnicy wybiorą się na wyprawę do ciekawego miejsca, między innymi: nad Zalew Nowohucki, do puszczy Niepołomickiej i Kopalni Soli w Wieliczce. Spragnionych przygód uczestników czeka także rejs statkiem po Wiśle. We wtorki i czwartki w Klubie Rybitwy organizowane będą ”Letnie zajęcia edukacyjne”, wśród których pojawią się zajęcia z zumby, zajęcia rekreacyjne, a także warsztaty plastyczne i rękodzieła. Na oba cykle wakacyjne klub zaprasza w terminie 5-23 lipca.

Klub Przewóz (ul. Łutnia 1) w ramach „Wakacyjnego klubu juniora” zabierze uczestników na wycieczki do Kopalni Soli w Bochni, Zwierzyńca Kopytkowo, Ogrodu Doświadczeń, Muzeum Iluzji i Parku Edukacji Globalnej. Uczestnicy poznają również lepiej legendarne Podgórze. W poniedziałki, środy i piątki Klub zaprosi dzieci na Letnie Zajęcia Edukacyjne – warsztaty robotyki, stolarskie, krawieckie, artystyczne, a także pokaz kina sferycznego. Cykle wakacyjne w Klubie Przewóz będą trwały od 5 do 23 lipca.

Wakacje na Dębnikach

Na terenie Dzielnicy VIII Dębniki propozycje zajęć odbywających się w wakacje przygotowały Kluby Skotniki, Pychowice, Kostrze, Tyniec oraz Ośrodek Ruczaj.

Dzieci uczęszczające do Klubu Skotniki (ul. Batalionów Chłopskich 6) w ramach „Wakacyjnego klubu juniora” udadzą się do kina, a także do Parku Jordana. W poniedziałki, środy i piątki Klub zaprosi uczestników „Letnich zajęć edukacyjnych” na warsztaty archeologiczne i kurs przygotowywania własnych slime, zajęcia teatralne i animacyjno-taneczne. Wakacyjna oferta Klubu Skotniki zaplanowana została na pierwsze dwa tygodnie sierpnia (od 2 do 13 sierpnia).

Również na sierpień zaplanowano wakacyjne zajęcia dla dzieci w Klubie Pychowice (ul. Ćwikłowa 1). Zajęcia realizowane będą tu również w dwóch cyklach: „Wakacyjny klub juniora” w poniedziałki, środy i piątki, a „Letnie zajęcia edukacyjne” we wtorki i piątki. Główną atrakcją cykli będą wycieczki do Labiryntu Luster, Muzeum Inżynierii Miejskiej i Klockolandu, a także warsztaty plastyczne, zajęcia z robotyki i zajęcia fotograficzne. Całość wakacji w Klubie Pychowice potrwa od 2 do 13 sierpnia i zwieńczona będzie piknikiem.

Klub Kostrze (ul. Dąbrowa 3) przygotował letnią ofertę dla dzieci w terminie 5 do 16 lipca. W tych dniach w klubie odbywać się będą zajęcia „Wakacyjnego klubu juniora” w poniedziałki, środy i piątki, a dzieci będą brały udział w ciekawych wycieczkach: do Muzeum Iluzji, Parku Edukacji Globalnej, kina i Muzeum Archeologicznego, a także wezmą udział w kursie pszczelarskim. Na wtorki i czwartki w ramach „Letnich zajęć edukacyjnych” zaplanowano warsztaty plastyczne, decoupage, zajęcia z robotyki i teatralne.

Do Klubu Tyniec (ul. Dziewiarzy 7) dzieci zaproszone zostaną w terminie od 2 do 13 sierpnia. Przez dwa tygodnie odbywać się będą we wtorki i czwartki wycieczki „Wakacyjnego klubu juniora”, podczas których uczestnicy udadzą się do planetarium w Ogrodzie Doświadczeń, Ogrodu Zoologicznego, zwiedzą wioski świata w Parku Edukacji Globalnej, a także obejrzą film na wielkim ekranie. „Letnie zajęcia edukacyjne” w Klubie Tyniec odbędą się pod hasłem „Kosmiczne Wakacje”. Dla uczestników przygotowane zostały zajęcia edukacyjne nawiązujące do twórczości Stanisława Lema, warsztaty astronomiczne, a także zajęcia plastyczne i rekreacyjne.

Ośrodek Ruczaj (ul. Stanisława Rostworowskiego 13)& zaprasza na wyjątkowy cykl wycieczek zatytułowany „Wakacyjny klub podróżnika”, którego uczestnicy odwiedzą między innymi Śląski Ogród Zoologiczny, Kopalnie Guido, Park Leśnych Niespodzianek oraz Bajkę Pana Kleksa. Wycieczki odbywać się będą we wtorki i czwartki, a w pozostałe dni dzieci uczestniczyć będą w Letnich Zajęciach Edukacyjnych zatytułowanych „Czas w las”. Tematem przewodnim całego cyklu będzie lepsze poznanie przyrody, a uczestnicy wykonają pachnący lasem slime, dowiedzą się o życiu zwierząt w mieście, w czasie warsztatów w terenie wyruszą tropem zwierząt leśnych, przygotują las w słoiku i stworzą własną grę planszową. W ramach cyklu odbędzie się również pokaz iluzji, warsztaty chemiczne, wyjście do Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza” oraz występ Teatru Otwartego TO. Wakacyjne zajęcia w Ośrodku Ruczaj potrwają od 5 do 30 lipca.

Bieżanów i Prokocim zapraszają na wakacje

Specjalna oferta edukacyjno-kulturalne czeka na dzieci z Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim w Dworze Czeczów oraz Klubie Aleksandry.

Dwór Czeczów (ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 36) przygotował „Wakacyjny klub juniora”: „Dworski Podróżniczek” podczas którego dzieci wezmą udział w licznych wycieczkach. Klubowicze wybiorą się do Gorczańskiego Parku Narodowego, Zamku w Ogrodzieńcu, Bajki Pana Kleksa, Rancza Artemidy i Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie. W pozostałe dni Dwór Czeczów zorganizuje dla dzieci warsztaty w ramach „Letnich zajęć edukacyjnych”. Hasłem przewodnim cyklu będzie „Podróż w piątą stronę świata”, a uczestnicy będą mogli poznać sekrety pszczelarstwa, wziąć udział w warsztatach modelarskich, rękodzieła i plastycznych, a także grze terenowej. Dla dzieci przygotowane będą również warsztaty teatralne, gry i zabawach animacyjne, a także wykonywania własnej gry sensorycznej. Zajęcia będą się odbywać od 2 do 30 lipca.

W Klubie Aleksandry (ul. Aleksandry 1) wakacje rozpoczną się również 5 lipca i potrwają do końca miesiąca. Wśród aktywności „Wakacyjnego klubu juniora” zaplanowano liczne wycieczki: między innymi do Frankówki, Jaskini Wierzchowskiej, Skansenu w Sidzinie, Muzeum Górali i Zbójników w Rabce i na Zamek w Wiśniczu. W poniedziałek, środę i piątek na uczestników czekać będą zajęcia w ramach „Letnich zajęć edukacyjnych”, podczas& których dzieci wezmą udział w warsztatach podróżniczych, ceramicznych, szycia, ruchowych i artystycznych.

Oferta zajęć w wakacje na terenie Podgórza Duchackiego

Kluby Piaskownica i Wola Duchacka przygotowały atrakcje dla uczniów szkół podstawowych znajdujących się w Dzielnicy XI Podgórze Duchackie.

W Klubie Piaskownica (ul. Łużycka 55) wakacyjne cykle, „Letnie zajęcia& edukacyjne” i „Wakacyjny klub juniora”, będą się odbywać od 5 do 24 lipca. W poniedziałki, środy i czwartki odbywać będą się plastyczne i naukowe warsztaty, zajęcia rekreacyjne i taneczne dla dzieci. W pozostałe dni klubowicze odwiedzą wyjątkowe miejsca: Ojcowski Park Narodowy, Muzeum Lotnictwa oraz Zaczarowane Wzgórze, a także będą mogli wziąć udział we aktywnościach sportowych: w Centrum Wspinaczkowym Forteca i Centrum Rekreacyjno–Sportowym „GoKidz!”.

Na początek wakacji również swoją ofertę przygotował Klub Wola Duchacka (ul. Malborska 98). Zajęcia „Wakacyjnego klubu juniora” i „Letnich zajęć edukacyjnych” będą realizowane już od 28 czerwca i potrwają do 16 lipca. W programie Klubu przewidziano zajęcia teatralne, plastyczne, pantomimy, kabaretowe i warsztaty filmu niemego, a także wycieczki po Woli Duchackiej i okolicach oraz wycieczki poza Kraków, między innymi do Ojcowa, Lanckorony i Zwierzyńca Kopytkowo.

Letnia oferta w dzielnicy Łagiewniki-Borek Fałęcki

Na różnorodne zajęcia dla dzieci zapraszają znajdujące się na terenie Dzielnicy IX Łagiewniki-Borek Fałęcki Klub Iskierka i Centrum Sztuki Współczesnej Solvay.

Wakacje w Klubie Iskierka (ul. Żywiecka 44) odbędą się pod hasłem „Wielobarwny zwierzyniec”. Początek zajęć zaplanowany jest na 28 czerwca i potrwają, aż do końca lipca. Uczestnicy zostaną zaproszeni do wspólnej zabawy w ramach Letnich Zajęć Edukacyjnych, do której kluczem będzie znajomość umaszczenia zwierząt. W każdy poniedziałek, środę i piątek dzieci poznawać będą w czasie zajęć edukacyjno-plastycznych zwyczaje, wygląd i kolory dzikich zwierząt.

Centrum Sztuki Współczesnej Solvay (ul. Zakopiańska 62) w terminie 5-16 lipca przygotowało ofertę zajęć kulturalno-edukacyjnych pod hasłem „Hokus-pokus”. W poniedziałki, środy i piątki na uczestników czekają warsztaty teatralne, plastyczne i zajęcia sportowo-rekreacyjne, a w czwartki gry i zabawy na świeżym powietrzu. Dodatkowo w ramach „Wakacyjnego klubu juniora” w CSW Solvay& odbędzie się wycieczka do Ogrodu Botanicznego i gra terenowa „Magiczne zakamarki Krakowa”.

Oferta dla najmłodszych w Swoszowicach

Mieszkańcy dzielnicy Swoszowice mogą skorzystać z zajęć przygotowanych przez Kluby Kliny, Soboniowice, Zbydniowice i Wróblowice.

Wakacyjne zajęcia w Klubie Kliny (ul. bpa Albina Małysiaka 1) zaplanowane są od 28 czerwca do 23 lipca. Planowane są wycieczki „Wakacyjnego klubu juniora” – w każdy wtorek uczestnicy odwiedzą krakowską atrakcję, a w czwartki udadzą się do Centrum Bajki w Pacanowie, Parku Miniatur, Bajki Pana Kleksa i na Zaczarowane wzgórze. W czasie „Letnich zajęć edukacyjnych” realizowane będą cztery motywy przewodnie. W pierwszym tygodniu tematem będzie teatr, muzyka i taniec. Drugi tydzień poświęcony będzie technikom malarskim, rysowaniu, malowaniu, historii sztuki oraz kreatywnym zabawom z kolorami i kształtami. Tematem trzeciego tygodnia będzie street-art, a ostatni tydzień upłynie uczestnikom na zgłębianiu rękodzieła.

„Wakacyjny klub juniora” w Klubie Soboniowice (ul. Kuryłowicza 115) to wyjścia rekreacyjne do najładniejszych parków okolicy, a także wycieczki do gospodarstw agroturystycznych i zagrody alpak. Równolegle do Klubu Juniora odbywać będą się również „Letnie zajęcia edukacyjne”, na które złożą się zajęcia plastyczne, teatralne i ruchowo-taneczne. Oferta zajęć w wakacje zaplanowana jest od 5 do 23 lipca.

Klub Zbydniowice (ul. Matematyków Krakowskich 102) przygotował na wakacje ofertę zajęć i wycieczek w ramach „Wakacyjnego klubu juniora” i „Letnich zajęć edukacyjnych”. W programie znalazły się zarówno wycieczki przyrodnicze – na Ranczo Artemidy, jak i historyczne – na Zamek w Nidzicy. Uczestnicy będą mieć okazję spędzić czas aktywnie na ściance wspinaczkowej i w parku trampolin, a także obejrzeć wyjątkowe wystawy w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK i Muzeum Teatru Starego. Dodatkową atrakcją dla uczestników będą warsztaty artystyczne, gra terenowa i przewidziana na zakończenie wakacji impreza taneczna z wodzirejem. Zajęcia będą odbywać się w dniach od 5 do 23 lipca.

Program na wakacje przygotował również Klub Wróblowice (ul. Niewodniczańskiego 74), który zaprasza dzieci na wycieczki, zajęcia i warsztaty „Wakacyjnego klubu juniora” i „Letnich zajęć edukacyjnych” w terminie od 5 do 23 lipca. We wtorki i czwartki uczestnicy zabrani zostaną na wycieczki, w czasie których poznają życie na wsi, tajemnice nauki, dzikie zwierzęta i będą mogli podziwiać wspaniałe widoki. Na pozostałe dni wakacji zaplanowano warsztaty kulinarne, rękodzieła, stolarskie, zajęcia capoeiry oraz jogi, a także gry i zabawy.

Szczególne zasady bezpieczeństwa

Ze względu na wytyczne sanitarne związane z pandemią COVID-19 liczba uczestników zajęć w ramach „Wakacyjnego klubu juniora” i „Letnich zajęć edukacyjnych” będzie ograniczona tak, by umożliwić uczestnikom zachowanie wymaganego dystansu społecznego. Wszystkie osoby biorące udział w letnich zajęciach będą zobligowane do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny.

Informacje i zapisy

Zapisy na letnie cykle zajęciowe („Wakacyjny klub juniora”, „Letnie zajęcia edukacyjne”) prowadzone są bezpośrednio przez filie. Zgłoszenia są przyjmowane telefonicznie i mailowo ckpodgorza.pl. Przed rozpoczęciem zajęć trzeba jednak dopełnić formalności osobiście – wypełniając stosowne oświadczenia.

Szczegółowe informacje na temat programów letnich cykli zajęciowych, zapisów oraz płatności dostępne są na stronie internetowej ckpodgorza.pl, w zakładce wydarzenia.

Źródło: KrakówPL
fot. materiały prasowe

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Dzikie zwierzęta w
Podsumowanie 4 Akcji
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ