Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówMagistrat czeka na uwagi dotyczące obwodów szkolnych

Magistrat czeka na uwagi dotyczące obwodów szkolnych

Magistrat czeka na uwagi dotyczace obwodow szkolnych / fot. krakow.pl

Przedłożony 25 stycznia do pierwszego czytania projekt uchwały Rady Miasta Krakowa zawierający propozycję nowej sieci szkół podstawowych wyznacza również granice ich obwodów, a więc wyszczególnia ulice i osiedla należące do obwodu danej szkoły. Do 3 lutego rodzice, nauczyciele i wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać poprawki do zaproponowanych obwodów za pośrednictwem specjalnie utworzonej w tym celu skrzynki mailowej: [email protected].

Jak podkreśliła zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji i sportu Katarzyna Król, zaproponowane w projekcie tzw. uchwały sieciowej obwody mają charakter wstępny i mogą jeszcze ulec zmianie. Przypomniała, że do dyrektorów szkół zostały skierowane prośby o ustalenie obwodu i przysłanie tych propozycji. Głównym kryterium branym pod uwagę było niezwiększanie współczynnika zmianowości. Propozycje obwodów, które spełniały ten warunek, zostały wpisane do projektu. W pozostałych przypadkach zaproponowano taki przebieg granic obwodów, żeby nie groził on zwiększeniem współczynnika zmianowości.

Magistrat zachęca teraz do składania propozycji poprawek do projektu obwodów wraz z uzasadnieniem. – Nauczyciele i rodzice mogą lepiej znać otoczenie szkoły, najkrótsza droga do szkoły wcale nie musi być najbardziej bezpieczna, dlatego czekamy na uwagi mieszkańców – zaznaczyła wiceprezydent Katarzyna Król. Uwagi wraz z uzasadnieniem można przesyłać na adres: [email protected].

Poniżej w pliku PDF zamieszczamy alfabetyczny spis ulic, alei, osiedli i placów tworzących poszczególne obwody. Uwaga: nazwy podane są według spisu geodezyjnego, a nie w formie używanej tradycyjnie (np. ulica Gen. Tadeusza Kościuszki, a nie: ulica Kościuszki).

OBWODY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WG ULIC [PDF] – do pobrania

Źródło: Magiczny Kraków
fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Zielone plany za 100
Częstsze kursy tram
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.