Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówMiejskie Centrum Opieki oferuje nowe miejsca i usługi

Miejskie Centrum Opieki oferuje nowe miejsca i usługi

We wtorek, 2 lipca w Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych przy ul. Wielickiej 267 zostanie oddany do użytku nowo wybudowany Pawilon nr 5. W budynku świadczona będzie opieka zdrowotna z zakresu opieki psychiatrycznej, paliatywnej, a w jego odrębnej części działalność rozpocznie ośrodek opieki dziennej. Obiekt zostanie otwarty podczas uroczystości, na której obecny będzie prezydent Jacek Majchrowski.

Nowy pawilon posiada trzy kondygnacje nadziemne i jedną kondygnację podziemną. Znajdą w nim miejsce pacjenci objęci opieką psychiatryczną i paliatywną. Nowy Oddział Psychiatryczny przeznaczony jest dla pacjentów z rozpoznaniami psychiatrycznymi, a Stacjonarny Oddział Medycyny Paliatywnej przeznaczony jest dla pacjentów cierpiących na nieuleczalne, niepoddające się leczeniu przyczynowemu, postępujące schorzenia. W nowym budynku będzie też działać ośrodek opieki dziennej, co wzmocni i rozszerzy system opieki nad osobami starszymi i niesamodzielnymi w Krakowie.

– Działalność Miejskiego Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych to niezwykle istotne zadanie polityki senioralnej miasta. Wobec tendencji starzenia się społeczeństwa systematycznie przybywa osób potrzebujących stałej opieki – zauważa Anna Okońska-Walkowicz, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej i nowo mianowana przewodnicząca Rady Społecznej przy MCO.

Budowa pawilonu rozpoczęła się w październiku 2017 r. Zastosowano w nim rozwiązania techniczne typowe dla budownictwa wysokoenergooszczędnego i pasywnego, co przyczyni się do zmniejszenia zapotrzebowania na energię oraz do obniżenia kosztów utrzymania obiektów Miejskiego Centrum Opieki.

Źródło: Magiczny Kraków
Fot. materiały prasowe

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
PODSUMOWANIE kolejne
Karta Krakowska: jak
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.