Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówNakręć film ekologiczny i pokaż się na festiwalu!

Nakręć film ekologiczny i pokaż się na festiwalu!

W październiku w Krakowie odbędzie się International Green Film Festival (IGFF). Jego twórcy chcą wykorzystać siłę przekazu filmowego do promowania postaw proekologicznych i idei zrównoważonego rozwoju. Do udziału w wydarzeniu zapraszają też najmłodszych – uczniów krakowskich szkół podstawowych i gimnazjów. Jeśli lubisz kręcić filmy i interesujesz się tematyką ekologiczną, do 20 czerwca zgłoś swoje pięciominutowe dzieło do konkursu – czerwony dywan czeka!

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Green Festival z siedzibą w Śledziejowicach w gminie Wieliczka. Twórcy chcą, żeby cztery dni w października (17–20.10) były świętem kina i ludzi, którym nie są obojętne losy naszej planety. Oprócz przeglądu filmów z całego świata IGFF CRACOW 2018 obejmuje także warsztaty ekologiczne, spotkania edukacyjne, prelekcje i inne działania artystyczne mające na celu poprawę kultury życia zgodnie z „zielonymi” wartościami.

Jak wiadomo, edukacja ekologiczna jest najbardziej skuteczna, gdy rozpoczyna się od najmłodszych lat – wykształcone w dzieciństwie zachowania towarzyszą nam w dorosłym życiu. Konkurs dla uczniów ma nie tylko wyłonić najbardziej oryginalny film promujący ochronę środowiska i ujawnić młode talenty, ale także podnieść świadomość ekologiczną dzieci i dorosłych. Tematów jest co nie miara: jakość powietrza, kurczące się zasoby wody pitnej, rabunkowa gospodarka leśna, góry śmieci, ginące gatunki roślin i zwierząt…

Udział w konkursie polega na wykonaniu wybraną techniką filmu o długości do 5 minut, którego tematyka ma dotyczyć któregoś z problemów: segregacja odpadów w najbliższym otoczeniu, sposoby ochrony środowiska, odnawialne źródła energii, promocja postaw proekologicznych.

Filmy mogą być dziełem indywidualnym lub zbiorowym, mogą być tworzone pod opieką instruktora lub samodzielnie.

Jury konkursowe przyzna nagrody i wyróżnienia dla najlepszych filmów. Rozdanie nagród na uroczystej gali finałowej odbędzie się w październiku w trakcie festiwalu.

Szczegóły na: www.greenfestival.pl/szkoly.

Regulamin konkursu: www.greenfestival.pl.

Aktualności: www.facebook.com/CracowPoland.

Źródło: Magiczny Kraków
fot. 
greenfestival.pl

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Wzmocniona komunikac
Przed nami XV edycja
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.