Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówOd 1 lutego zmiana organizacji ruchu na ul. Witosa

Od 1 lutego zmiana organizacji ruchu na ul. Witosa

W poniedziałek, 1 lutego wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu w rejonie ulic Witosa, Turowicza i Herberta. Będzie ona polegała na umożliwieniu poruszania się w ciągu ulic Turowicza – Herberta. Kierujący będą mieli do dyspozycji po dwa pasy jezdni w obu kierunkach.

Dodatkowo, ulica Witosa na odcinku od ulicy Beskidzkiej do skrzyżowania z Turowicza zostanie udostępniona dla samochodów i pieszych, przez co poprawi się komunikacja w tym rejonie miasta.

Oznacza to, że przywrócony zostanie pierwotny ruch, jaki odbywał się w ciągu ulicy Witosa przed rozpoczęciem budowy Trasy Łagiewnickiej. Obecnie cały ruch odbywa się objazdami, które są niekomfortowe zarówno dla pasażerów transportu zbiorowego, jak i dla kierujących. Ruch komunikacji miejskiej zostanie także przewrócony na ulicę Witosa.

– Zamknięcie procesu realizacji inwestycji planowane jest na koniec bieżącego roku, ale zgodnie z naszymi wcześniejszymi deklaracjami, w miarę możliwości, w miarę postępu robót będziemy starali się jak najszybciej przywracać mieszkańcom układy drogowe i chodniki – podkreśla Krzysztof Migdał, inżynier kontraktu z Trasa Łagiewnicka SA.

Inwestycja ukończona jest w ponad 80 proc., a pod koniec tego roku będzie można w pełni skorzystać z Trasy Łagiewnickiej. Nowe linie autobusowe i tramwajowe, kursujące po Trasie będą mogły być uruchomione na początku 2022 r. 

Do wiosny tego roku planowane jest zakończenie większości prac ziemnych, a co za tym idzie ograniczone zostanie zanieczyszczanie okolicznych jezdni i chodników.

Witosa mapka

Źródło: KrakówPL
fot. materiały ZDMK

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Obligacje GetBack -
Krakowski budżet po
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ