Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówOd soboty 24 sierpnia zmiany w komunikacji do Borku Fałęckiego

Od soboty 24 sierpnia zmiany w komunikacji do Borku Fałęckiego

W związku z przełożeniem rozjazdów na ul. Zakopiańskiej, mającym na celu skierowanie ruchu na nowy tor na odcinku jednotorowym, od soboty, 24 sierpnia, do wtorku, 27 sierpnia, zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku „Łagiewniki” – „Borek Fałęcki”.

W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

  • linia nr 19 w dalszym ciągu będzie kursować po skróconej trasie do pętli „Łagiewniki”
  • linie nr 22 i 78 będą kursować na trasach skróconych do pętli „Łagiewniki”
  • linia nr 752 będzie kursować po trasie czasowo zmienionej (wydłużonej): „Borek Fałęcki”– ul. Zakopiańska, ul. Brożka, ul. Kapelanka, ul. Monte Cassino, ul. Dietla – „Starowiślna”.
    • Linia będzie kursować z częstotliwością co 7,5 minuty w dni powszednie w godzinach szczytu oraz co 10 minut poza godzinami szczytu i w dni wolne (w niedzielę do godziny 8.00 co 15 minut).

Przystanki będą funkcjonować w następujący sposób:

  • przystanek początkowy „Borek Fałęcki” będzie zlokalizowany na pętli, na pierwszym stanowisku od ul. Zakopiańskiej; jednocześnie przystanek początkowy linii nr 244 zostanie przeniesiony na peron przystanku dla wysiadających;
  • dodatkowo w kierunku Starowiślnej będzie funkcjonował przystanek przelotowy „Borek Falęcki”, zlokalizowany na ul. Zakopiańskiej, po wyjeździe z pętli (jak dla linii nr 915);
  • przystanki „Solvay” oraz „Łagiewniki ZUS” będą funkcjonować w rejonie istniejących przystanków tramwajowych, zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu;
  • przystanek „Łagiewniki” w kierunku Borku Fałęckiego będzie zlokalizowany na ul. Zakopiańskiej, natomiast w kierunku Starowiślnej na ul. Brożka;
  • przystanki na odcinku „Borsucza” – „Starowiślna” będą funkcjonować bez zmian.

Od 28 sierpnia zostanie przywrócone kursowanie tramwajów na odcinku „Łagiewniki”  „Borek Fałęcki”. Między przystankiem „Łagiewniki ZUS” a skrzyżowaniem z ul. Zbrojarzy ruch będzie odbywał się wahadłowo po jednym, nowym torze. Funkcjonowanie przystanków tramwajowych w tym rejonie pozostanie bez zmian. Równocześnie dla linii nr 22, 78 i 752 zostaną przywrócone trasy i rozkłady jazdy obowiązujące obecnie. Linia nr 19 będzie w dalszym ciągu kursować po trasie skróconej do pętli Łagiewniki.

Od 31 sierpnia linia nr 19 zostanie zawieszona, natomiast będzie uruchomiona linia czasowa nr 79, kursująca na trasie „Borek Fałęcki” – „Orzeszkowej”.

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linie nr 8 i 22 zachowują ważność na całej trasie linii nr 752. Bilety okresowe wykupione na linię nr 19 zachowują ważność na trasie linii nr 752 na odcinku „Łagiewniki”  „Borek Fałęcki”. Pozostałe zasady zachowania ważności biletów okresowych pozostają bez zmian.

Źródło: Magiczny Kraków
fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Budżet Obywatelski:
IV Swoszowicki Pikni
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.