Plan dla Swoszowic

UMK fot. Błażej Siekierka

Czy Uzdrowisko Swoszowice zwiększy atrakcyjność turystyczną i leczniczą? Radni z Komisji Zdrowia, Profilaktyki oraz Uzdrowiskowej chcą mu w tym pomóc. Dlatego też spotkali się na wyjazdowym posiedzeniu właśnie przy ul. Kąpielowej.

Plan dla Swoszowic / fot. Błażej Siekierka

fot. Błażej Siekierka, krakow.pl

Dyskutowali o opracowywanym przez miasto „Planie Rozwoju dla Osiedla Uzdrowisko Swoszowice”. Plan ma m.in. umożliwić aplikowanie o środki unijne oraz przyczynić się do zachowania potencjału uzdrowiska.

Projekt planu rozwoju był konsultowany z podmiotami świadczącymi usługi z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego na terenie osiedla Uzdrowisko Swoszowice, a także Naczelnym Lekarzem Uzdrowisk Województwa Małopolskiego, Konsultantem Wojewódzkim ds. Balneologii i Medycyny Fizykalnej oraz samorządami zawodów medycznych, a także innymi podmiotami, organizacjami i instytucjami mogącymi mieć wpływ na realizację planu.

Pozytywną opinię dotyczącą planu wyrazili m.in.: Uzdrowisko Kraków Swoszowice sp. z o.o., Naczelny Lekarz Uzdrowisk Województwa Małopolskiego, Konsultant Wojewódzki ds. Balneologii i Medycyny Fizykalnej, Przewodniczący Zespołu ds. Uzdrowisk Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie, Przewodniczący Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, WLKS Krakus Swoszowice, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie.

Dlatego tez radni pozytywnie zaopiniowali projektu uchwały w sprawie kierunków działania dla Prezydenta w zakresie realizacji Planu Rozwoju dla Osiedla Uzdrowisko Swoszowice.

Źródło: Magiczny Kraków
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
AKCJA - REKRUTACJA!!
Swoszowice z lotu pt
Oceń Ten Artykuł:
2 komentarze
  • Marcelina Rapacz / 10 kwietnia 2016

    Może w końcu jakis dom kultury? 😉

    • Ela Ćwik / 10 kwietnia 2016

      Ten plan raczej skupiony jest na inwestowaniu w Uzdrowisko oraz infrastrukturę drogową, wodno-kanalizacyjną i grzewczą. Temat Domu Kultury jest dosyć często poruszany, jednak za każdym razem pomysł upada… Proponuję zgłaszać postulat do Rady Dzielnicy 🙂

ZOSTAW KOMENTARZ