Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówPomoc w Narodowym Spisie Powszechnym

Pomoc w Narodowym Spisie Powszechnym

Mieszkańcom Krakowa, którzy mają trudności z samodzielnym wypełnieniem formularza w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, miasto proponuje wsparcie pracowników Miejskiego Centrum Informacji Społecznej oraz Miejskiego Centrum Informacji dla Seniora.

01 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, realizowany przez Główny Urząd Statystyczny, który potrwa do 30 września. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny. Wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Zebrane dane posłużą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin.

Ogólnopolskie zasady

W związku z pandemią spis jest realizowany przede wszystkim przez internet, za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej spis.gov.pl. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie, korzystając z punktów spisowych przygotowanych w urzędach statystycznych lub urzędach gmin i miast na terenie kraju (punkty te są dostępne w zależności od sytuacji epidemicznej) lub dzwoniąc na infolinię spisową działającą pod nr tel. 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00–18.00.

Z mieszkańcami województwa małopolskiego, którzy nie spiszą się samodzielnie, od 4 maja będą kontaktować się telefonicznie rachmistrzowie spisowi.

Dodatkowa pomoc dla mieszkańców Krakowa

Miasto Kraków proponuje dodatkową pomoc mieszkańcom, którzy mają trudności z samodzielnym udziałem w spisie. Od poniedziałku, 26 kwietnia, w Miejskim Centrum Informacji Społecznej oraz Miejskim Centrum Informacji dla Seniora w specjalnie uruchomionych punktach będą dyżurować pracownicy, którzy pomogą zrealizować obowiązek udziału w spisie. Pomoc udzielana jest bezpłatnie, ale ze względu na ograniczenia związane z pandemią skorzystanie z niej wymaga wcześniejszego telefonicznego umówienia.

  • Pomoc dla osób ze szczególnymi potrzebami: w Miejskim Centrum Informacji Społecznej, przy al. Daszyńskiego 22 zostanie uruchomione stanowisko komputerowe, a także zostanie zapewniona pomoc pracownika oferowana mieszkańcom, mającym trudności z samodzielnym wypełnieniem formularza online. Stanowisko, z którego można skorzystać po wcześniejszym umówieniu się pod nr tel. 731 349 699, będzie czynne od poniedziałku do piątku, w godz. od 9.00 do 17.00
  • Pomoc dla seniorów: w Miejskim Centrum Informacji dla Seniora, przy al. Daszyńskiego 19, w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, w godz.: 10.00–14.00, po wcześniejszym umówieniu się pod nr tel. 12 445 96 67, dyżurujący pracownik będzie udzielał pomocy seniorom mającym trudność z wypełnieniem formularza online.

Źródło: KrakówPL
fot. spis.gov.pl

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
#ŻonkilowePodajDale
Znamy wyniki rekruta
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ