Przebudowa ulicy Myślenickiej

Fatum nad Myślenicką? / fot. EĆ

Już za kilka tygodni w rejonie ulicy Myślenickiej zacznie obowiązywać nowa organizacja ruchu, będzie ona związana z rozpoczęciem jej przebudowy (2,5 km odcinek). Prace potrwają do końca 2019 roku. Będzie ona przebudowywana w czterech etapach: od ronda A. Pamuły do Merkuriusza Polskiego oraz skrzyżowanie ul. Myślenickiej z ul.  H. Niewodniczańskiego (etap I), od Merkuriusza Polskiego do ul. Szybisko (etap II), od ul. Szybisko do ul. J. i F. Sawiczewskich (etap III), od ul. J. i F.Sawiczewskich do końca ul. Myślenickiej (etap IV).

Ulica Myślenicka zostanie poszerzona na całej długości, dzięki czemu możliwe będzie wydzielenie dodatkowego brukowanego pasa pośrodku jezdni, który będzie miał na celu uspokojenie ruchu na niej. Pojawią się chodniki i przystanki.

W trakcie prowadzonych prac dojazd mieszkańców do posesji będzie zachowany. Już niebawem zaczną obowiązywać tam lokalne zwężania związane z przygotowaniem pobocza pod inwestycję.

Mieszkańcy Swoszowic od lat zabiegali o remont ulicy. W ciągu ostatnich 7 lat, czyli od momentu, gdy pojawił się pomysł modernizacji ulicy Myślenickiej w okolicy doszło do 164 zdarzeń drogowych. Zginęła 1 osoba, 12 zostało  ciężko rannych.

 

 

MAPA MYŚLENICKA

Źródło: ZIKiT
fot. ZIKiT / SPI

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Jan Dubaj - Motywy p
Rekrutacja 2018/2019
Oceń Ten Artykuł:
1KOMENTARZ
 • KD / 22 kwietnia 2018

  Remont tak strategicznej ulicy jak Myślenicka, powinien być skorelowany z innymi ograniczeniami, między innymi ul. Cechowa, przez którą mógłby częściowo rozładować się ruch (tj. ul. niebieska – Kosocice – Rajsko – Swoszowice). Dzisiaj to ulica Podgórki bierze na siebie cały ciężar objazdu, gdzie dzieją się czasami naprawdę dantejskie sceny , z uwagi że jest to bardzo wąska ulica. Zapraszam decydentów z UMK aby przejechali się swoimi prywatnymi samochodami ul. Podgórki w godzinach szczytu ! Może wówczas uwierzą , że coś tutaj nie do końca przemyślano. Podobnie ma się oficjalny objazd ul. Kąpielową i Zakopiańską, gdzie przejazd kolejowy potrafi skutecznie zablokować ruch na dobre kilkadziesiąt minut.
  Dzisiaj przeszedłem się ul Myślenicką, aby ocenić zakres prac za ostatni tydzień, cisza spokój, częściowo zerwany asfalt i nic się nie dzieje. Czy tak remontuje się główne ulice w XXI wieku ???
  Szkoda słów , Panowie decydenci trzeba pomyśleć nieco szerzej, a zbliża się okres wyborów i mam nadzieję, że wyborcy
  z okolic Swoszowic i okolicy potrafią wystawić stosowną ocenę do podjętych działań.
  Może ktoś wreszcie uszanuje czas i nerwy mieszkańców.

ZOSTAW KOMENTARZ