Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówPrzetarg na koncepcję wiaduktu przy ul. Kąpielowej: trwa analizowanie ofert

Przetarg na koncepcję wiaduktu przy ul. Kąpielowej: trwa analizowanie ofert

Siedem ofert wpłynęło w przetargu na opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji budowy wiaduktu drogowego nad układem torowym w ciągu ul. Kąpielowej. Obiekt ma poprawić dojazd do ul. Zakopiańskiej od strony Swoszowic.

Przypomnijmy, że w październiku Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na przygotowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji wiaduktu nad magistralą kolejową w ciągu ul. Kąpielowej. W terminie przewidzianym na zgłaszanie ofert wpłynęło siedem propozycji realizacji tego zadania. Są one obecnie analizowane przez komisję przetargową pod względem formalnym. Należy się spodziewać, że decyzja w sprawie tego zamówienia zostanie podjęta na początku przyszłego roku.

Zadaniem zwycięskiej firmy będzie m.in. przygotowanie trzech wariantów wiaduktu oraz infrastruktury towarzyszącej oraz uzyskanie decyzji środowiskowej, poprzedzonej konsultacjami społecznymi. Wśród materiałów, które mają zostać przygotowane jest też wstępny kosztorys dokumentacji projektowej i prac budowlanych. Zgodnie z założeniem, koncepcja ma zostać przygotowana w 2021 roku.

Warto wiedzieć, że poza koncepcją samego wiaduktu na torami kolejowymi, opracowanie, które chce zlecić ZIM ma też uwzględniać zmiany w zakresie przyległego układu drogowego – chodzi m.in. o ulice Torową, Armii Kraków i Kolejarzy, a także dojazd do planowanego w tym rejonie parkingu P+R przy przystanku Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Budowa wiaduktu, a tym samym likwidacja przejazdu drogowego przez tory ma poprawić bezpieczeństwo ruchu, a także ułatwić obsługę komunikacyjną od strony Swoszowic nie tylko dla zmotoryzowanych, ale także pieszych i rowerzystów.

Źródło: KrakówPL
fot. Zarząd Inwestycji Miejskich

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ