Przybywa kandydatów na dawców

Trwa akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych pt. Kraków szuka genetycznych bliźniaków. W bazie Fundacji DKMS przybyło już 180 osób. To tyle samo szans dla pacjentów, którzy czekają na przeszczep.

Przed nami jeszcze sześć okazji do rejestracji dawców szpiku na terenie Krakowa. Już w sobotę, 22 lutego wolontariusze będą czekać na chętnych w: Parku Handlowym Zakopianka, Galerii Bronowice, Centrum Serenada, a 29 lutego w: Galerii Krakowskiej, Galerii Kazimierz i Bonarka City Center.

Rejestracja jest szybka i zajmuje niecałe dziesięć minut. Najpierw wstępny wywiad medyczny, potem pobranie wymazu z wewnętrznej strony policzka za pomocą trzech pałeczek i wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Potencjalnym dawcą może zostać osoba w przedziale wiekowym 18-55 lat, o wadze minimum 50 kg i bez większej nadwagi. Kandydat powinien być w dobrym stanie zdrowia, świadomy swojej decyzji i gotowy na pobranie komórek dwiema metodami: z krwi obwodowej i z talerza kości biodrowej.

Warto pamiętać, że sama rejestracja, a potem oddanie szpiku to tylko chwila poświęcenia, a dla pacjenta to szansa na zdrowie i życie.

plakat

Źródło: Magiczny Kraków
Fot. 
DKMS

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Bezpłatna pomoc dla
Zostań strażnikiem
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.