Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówPrzypominamy o odśnieżaniu dachów i innych obowiązkach zimowych

Przypominamy o odśnieżaniu dachów i innych obowiązkach zimowych

zima

W związku z opadami śniegu przypominamy o obowiązkach właścicieli i zarządców nieruchomości. Należy do nich: sprzątanie błota, śniegu i lodu z chodników, odśnieżanie dachów, a także usuwanie sopli i nawisów śnieżnych z budynków.

Obowiązki właścicieli i zarządców nieruchomości:

  • niezwłoczne sprzątanie błota, śniegu, lodu z wydzielonej części drogi publicznej, przeznaczonej dla ruchu pieszego – chodnika – położonej bezpośrednio przy granicy nieruchomości, z wyjątkiem chodnika, na którym dopuszczony jest płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych
  • niezwłoczne uprzątnięcie błota, śniegu, lodu z części nieruchomości udostępnionej do użytku publicznego
  • niezwłoczne usuwanie sopli i nawisów śniegu, stwarzających zagrożenie dla przechodniów, z budynków i ich części oraz urządzeń infrastruktury technicznej
  • pryzmowanie błota, śniegu, lodu na chodniku przy krawędzi jezdni z zachowaniem minimum 1 metra od pnia drzewa, w sposób nieutrudniający ruchu pieszych i pojazdów.

Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty tymczasowe, wykorzystywane przy szpitalach i przychodniach dla chorych na COVID-19 oraz budynki wielkopowierzchniowe, m.in.: hipermarkety, hale targowe, sportowe i magazyny.

Za nieuprzątnięcie błota, śniegu czy lodu z chodników położonych wzdłuż nieruchomości można otrzymać mandat karny do 500 zł.

 

Źródło: KrakówPL
fot. pixabay.com

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Nowa linia autobusow
Dobrzy sąsiedzi - n
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.