Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówRuszyła budowa szkoły na osiedlu Kliny

Ruszyła budowa szkoły na osiedlu Kliny

Rozpoczęły się prace przy fundamentach przyszłej szkoły podstawowej na osiedlu Kliny. W poniedziałek, 30 września, w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Placówka, która powstanie przy ulicy Bartla, zapewni naukę w systemie jednozmianowym dla około 600 uczniów. Będzie to największa inwestycja Gminy Miejskiej Kraków w tej części miasta.

6 listopada 2018 r. Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie podpisało umowę na budowę szkoły z Przedsiębiorstwem Budowlanym DOMBUD SA z Katowic. 19 czerwca tego roku wydane zostało pozwolenie na budowę (stało się ostateczne 10 lipca). Z początkiem jesieni rozpoczęły się roboty fundamentowe i inne związane z kondygnacją podziemną.

Realizacja zadania przebiega w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Na inwestycję miasto przeznaczy kwotę 42,6 mln zł (nie licząc wyposażenia). Budowa będzie w całości finansowana ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Efekty zobaczymy w 2021 roku.

Projekt zakłada budowę 24 sal lekcyjnych, w tym czterech pracowni: biologicznej, chemicznej, fizycznej i informatycznej. W budynku znajdą się także świetlica, biblioteka z czytelnią, sala gimnastyczna oraz kuchnia z jadalnią. Ta infrastruktura zapewni komfortowe warunki nauki dla 24 oddziałów klasowych (trzy ciągi ośmioklasowe) – w sumie dla około 600 uczniów.

Na terenie przyszkolnym powstanie boisko sportowe o minimalnych wymiarach 20 m x 40 m, a w północnej i zachodniej części działki – układ komunikacyjny (droga dojazdowa i chodniki) wraz z 29 miejscami postojowymi.

Nowa szkoła odciąży sąsiednie podstawówki, w szczególności SP nr 97 (ul. Dr Judyma 10) i SP nr 53 (ul. Skośna 8), oraz zabezpieczy aktualne potrzeby oświatowe występujące w tym rejonie miasta. Inwestycja ta nie uwzględnia potrzeb osiedla mającego powstać w ramach programu „Mieszkanie Plus”, ponieważ w tym projekcie przewidziano teren pod budowę m.in. szkoły podstawowej i przedszkola.

Źródło: Magiczny Kraków
Fot. Przemysław Czubaj Biuro Architektoniczne

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Budżet obywatelski:
Budżet obywatelski:
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.