Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówSprawdź, jakie atrakcje na ferie przygotowało miasto!

Sprawdź, jakie atrakcje na ferie przygotowało miasto!

Ferie zimowe w Małopolsce rozpoczynają się 27 stycznia i potrwają dwa tygodnie. Dzieci, które spędzą ten czas w Krakowie, nie będą mogły narzekać na nudę – warsztaty, zajęcia sportowe, plastyczne, wycieczki i aktywne spędzanie czasu na lodowisku i w Parku Wodnym. Z takich atrakcji skorzysta kilkadziesiąt tysięcy uczniów w Krakowie.

Jak co roku swoje propozycje spędzenia wolnego czasu przygotowały ośrodki i domy kultury. Oferta Centrum Kultury Podgórza na ferie zimowe będzie jeszcze bogatsza niż w ubiegłych latach. Na dzieci i młodzież będzie czekać aż pięć cykli zajęciowych: Zimowy Klub Juniora, Zimowe Zajęcia Edukacyjne, Reporter w akcji, Akademia Młodego Mówcy i Zimowa Akademia Plastyczna.

Ośrodek Kultury Norwida przygotował dla najmłodszych bogatą ofertę zajęć – warsztaty rozwijające zainteresowania, spotkania filmowe, zwiedzanie zakamarków miasta, a nawet próby dźwiękowe w profesjonalnym studiu nagrań. Do dyspozycji uczestników będą trzy lokalizacje ośrodka: budynek główny, ARTZona oraz Klub Kuźnia.

Natomiast Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” im. prof. A. Kamińskiego przy ul. Lotniczej 1 zaprasza dzieci i młodzież szkolną do udziału w akcji „Zima w mieście na wesoło”. W programie przewidziano zajęcia sportowe, taneczne, plastyczne, rękodzielnicze, świetlicowe i wyjścia „na miasto”. Zajęcia odbywać się będą w okresie ferii zimowych: od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00–15.00.

Atrakcje przygotował również Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. 12 klubów, zlokalizowanych w różnych częściach dzielnicy zadbało o to, aby tegoroczne ferie zimowe wypełnić różnorodnymi atrakcjami – będzie więc czas na małe szaleństwa, na odpoczynek i rekreację, na zdobywanie nowych umiejętności, a także na poszerzanie wiedzy i integrację z rówieśnikami. W programie m.in. wyjścia do parku rozrywki, jaskini solnej, Klockolandu i HistoryLandu, na wrotki, kręgle, ściankę wspinaczkową, basen, laserowy paintball czy do parku trampolin, a także turniej tenisa stołowego.

W miejskiej ofercie zimowej nie mogło zabraknąć Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana. Ośrodek zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat na półkolonie zimowe. W programie: gry i zabawy, warsztaty tematyczne oraz projekcje filmów.

W tym roku Dworek Białoprądnicki przygotował na ferie trzy propozycje. Pracownia Plastyczna Dworek Białoprądnicki, Studio Anna Gawęda oraz Akademia Popotam czekają na uczestników, którzy aktywnie chcą spędzić ten zimowy czas. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy.

Ferie w Nowohuckim Centrum Kultury to dwa tygodnie wypełnione atrakcjami. Festiwal Teatrów dla dzieci, ślizgawki na plenerowym lodowisku i warsztaty artystyczne – to tylko część atrakcji przygotowana przez NCK.

Ciekawą ofertę przygotowało również Krakowskie Forum Kultury, które zaprasza dzieci na zimowe półkolonie z Fundacją Sztukarnia. W programie znalazły się warsztaty teatralne, plastyczne, muzyczne oraz ruchowe. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6–12 lat.

O dzieciach pamiętają również krakowskie muzea. Muzeum Krakowa przygotowało atrakcyjny program dedykowany każdej grupie wiekowej. Warsztaty, zajęcia plastyczne i wykłady – to ciekawe propozycje na pożyteczne spędzenie zimowej kanikuły w muzealnych placówkach położonych w różnych lokalizacjach Krakowa.

Muzeum Fotografii zaprasza najmłodszych krakowian na cykl warsztatów, podczas których przewodnikiem będą książki – trafiające w sedno i pokazujące, jak uważnie i bez uprzedzeń patrzeć na świat. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 5–10 lat i odbywać się będą w oddziale Muzeum Fotografii – na Strzelnicy (ul. Królowej Jadwigi 220).

W trakcie przerwy zimowej uczestnicy zajęć w Muzeum Inżynierii Miejskiej dowiedzą się: jak zbadać śnieg, czy zima może mieć wiele kolorów i jak powinno wyglądać miasto idealne.

W czasie tegorocznych ferii zimowych Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK zaprasza o udziału w spotkaniach, warsztatach i oprowadzaniach. Oferta kierowana jest do dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów.

Muzeum Archeologiczne w Krakowie w czasie tegorocznych ferii zimowych zaprasza do zapoznania się z fascynującym światem archeologii! Zimowa przygoda w Pompejach to cykl zajęć dla dzieci i młodzieży specjalnie przygotowany na tę okazję.

Dwa tygodnie wolne od szkoły krakowska młodzież będzie mogła spędzić również na sportowo. Ośrodki sportowe przygotowały bogatą ofertę zajęć sportowych i rekreacyjnych: siatkówka, piłka nożna, tenis stołowy, pływanie, kręgle, gimnastyka artystyczna – każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak co roku podczas ferii zimowych dzieci i młodzież mieszkająca lub ucząca się w Krakowie będzie mogła spędzić czas Parku Wodnym. W dniach 27 stycznia – 7 lutego, od poniedziałku do piątku, obowiązywać będą ulgowe bilety wstępu.

W tym roku nie zabraknie również atrakcji w TAURON Arenie Kraków. Od 28 stycznie do 2 lutego będzie można tam pojeździć na łyżwach.

W ramach akcji „Zima w szkole 2020” samorządowe szkoły podstawowe przygotowały dla najmłodszych krakowian, którzy spędzą ferie w mieście, bogatą ofertę zajęć rozwijających zainteresowania, a także dających możliwość odpoczynku przed kolejnym semestrem nauki.

Więcej informacji na stronie internetowej krakow.pl/ferie.

Źródło: Magiczny Kraków
Fot. Magiczny Kraków

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Do trzech lat więzi
Akcja „Zima w szko
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.