Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówTeren w Opatkowicach będzie posprzątany

Teren w Opatkowicach będzie posprzątany

Opatkowice

Oczyszczanie terenu w Opatkowicach odbędzie się w najbliższym czasie. Kontrola wykazała, że na działce oprócz nasypu z ziemi z elementami gruzu betonowego, znajdują się podrzucone odpady pochodzenia komunalnego. Teren o powierzchni ok. 1,7 ha jest przeznaczony pod zieleń urządzoną, a o jego ostatecznym kształcie zdecydują mieszkańcy. Miasto jest właścicielem działki od kilkunastu dni.

Całościowe koszty oczyszczania terenu poznamy po zakończeniu tych działań. Następnie obszar zostanie wykorzystany zgodnie z obowiązującym tam planem zagospodarowania przestrzennego. 

MPZP Opatkowice Zachód wyznacza tam tereny zieleni urządzonej, publicznej. Obecnie jest to teren zieleni, ale niezadrzewiony. Zarząd Zieleni Miejskiej zauważa, że istotne wydaje się posadzenie tam drzew, które pełniłyby również funkcję izolacyjną wobec znajdującego się tam torowiska.

Wśród pomysłów na wykorzystanie tego obszaru pojawiają się m.in. nowe nasadzenia lub Park Krakowian. Jednak docelowe jego zagospodarowanie będzie możliwe po rozmowach z Radą Dzielnicy X i mieszkańcami, którzy przedstawią swoje oczekiwania co do funkcji tego miejsca. Kolejne kroki w tej kwestii będą podejmowane bliżej jesieni.

Źródło: KrakówPL
fot. Wydział Kształtowania Środowiska UMK

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.