Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówTereny zielone dostępne na nowych zasadach

Tereny zielone dostępne na nowych zasadach

Rząd zapowiada pierwszy etap znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Od poniedziałku, 20 kwietnia tereny zielone: parki i lasy, zostaną otwarte dla mieszkańców, przy zachowaniu dotychczasowych środków ostrożności – odstępu od innych ludzi, stosowania maseczek, niegromadzenia się w zbiorowiskach. Wciąż należy pamiętać, że tzw. nowa normalność nie oznacza zachęty do masowych wycieczek do lasów i parków. Apelujemy o rozwagę w tej sprawie. Korzystanie z placów zabaw wciąż będzie niemożliwe.

Mając na uwadze troskę o naszych najbliższych, tak, jak do tej pory, nieustannie apelujemy o maksymalne zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa, także po wprowadzeniu pierwszego etapu znoszenia ograniczeń związanych ze stanem epidemii.

Przypomnijmy: na mocy poprzednich rozporządzeń rządu, w związku z wprowadzaniem ograniczeń sanitarnych, mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, Zarząd Zieleni Miejskiej zamknął wszystkie parki na terenie Krakowa. Wcześniej zdecydował o zamknięciu wszystkich placów zabaw, siłowni oraz boisk na terenach zielonych.

Źródło: Magiczny Kraków
fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.