Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówTour de Pologne – zmiany w komunikacji miejskiej

Tour de Pologne – zmiany w komunikacji miejskiej

Tour de Pologne - zmiany w komunikacji miejskiej

W sobotę, 4 sierpnia, na terenie Krakowa i okolicznych gmin odbędzie się pierwszy etap 75. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. W związku z tym w piątek i sobotę czekają nas zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej w rejonie Błoń, Salwatora, Woli Justowskiej i Swoszowic.

Trasa przejazdu TdP:

 • start honorowy – godz. 15.50: Rynek Główny – ul. Grodzka, ul. św. Idziego, ul. Podzamcze, ul. Powiśle, ul. Zwierzyniecka, most Dębnicki, ul. Konopnickiej, rondo Matecznego, ul. Kamieńskiego, ul. Tischnera, ul. Turowicza, ul. Herberta, ul. Podmokła, ul. Jugowicka, ul. Armii Kraków – ul. Kąpielowa. Zobacz mapę.
 • start ostry – godz. 16.15: ul. Kąpielowa – ul. Chałubińskiego, Lusina, Wrząsowice, Ochojno, Rzeszotary, Świątniki Górne, Siepraw, Myślenice, Sułkowice, Lanckorona, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Spytkowice, Łączany, Rusocice, Kłokoczyn, Czernichów, Zagacie, Kaszów, Liszki, Cholerzyn, Budzyń, Kryspinów, ul. Olszanicka, ul. Chełmska, ul. Junacka, ul. Królowej Jadwigi, al. Focha, al. 3 Maja, ul. Piastowska – al. Focha (meta na wysokości ul. Kałuży). Zobacz mapę.
 • MiniTour de Pologne – godz. 15.45-18.00: al. Focha – al. 3 Maja, ul. Piastowska, ul. Królowej Jadwigi – al. Focha.

Ulice wyłączone z ruchu autobusów miejskich:

 • piątek, 3 sierpnia: 
  – od ok. godz. 9.00 do końca dnia – al. Focha i ul. Kałuży
 • sobota, 4 sierpnia:
  – cały dzień – al. Focha i ul. Kałuży
  – od ok. godz. 14.00 do ok. godz. 19.30 – al. 3 Maja, ul. Piastowska, ul. Królowej Jadwigi (odcinek od al. Focha do ul. Piastowskiej)
  – od ok. godz. 18.00 do ok. godz. 19.30 – ul. Olszanicka, ul. Chełmska, ul. Junacka, ul. Królowej Jadwigi.

Zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

W piątek, 3 sierpnia, od ok. godz. 9.00 do końca dnia, a także w sobotę, 4 sierpnia, od godz. 0.00 do ok. godz. 14.00 oraz od ok. godz. 19.30 do końca dnia wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii autobusowych:

 • 109 – będzie kursować w obu kierunkach po trasie czasowo zmienionej: od Bielan do przystanku „Salwator” bez zmian następnie ul. Kościuszki, przez most Dębnicki, ul. Konopnickiej do Os. Podwawelskiego. Na trasie objazdowej linia będzie zatrzymywać się na istniejących przystankach.
 • 134 – będzie kursować w obu kierunkach po trasie czasowo zmienionej: od Zoo do przystanku „Słonecznikowa” bez zmian, następnie ul. Piastowską do Cichego Kącika. Na trasie objazdowej linia będzie zatrzymywać się na istniejących przystankach.
 • 152 i 352 – będą kursować w obu kierunkach po trasach czasowo zmienionych: od Alei Przyjaźni do ul. Piłsudskiego bez zmian, następnie al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejską, ul. Nawojki, ul. Piastowską, ul. Królowej Jadwigi do przystanku „Słonecznikowa” i dalej po stałej trasie do Cmentarza Olszanica lub Kryspinowa. Na trasie objazdowej linie będą zatrzymywać się na istniejących przystankach.
 • 192 – będzie kursować w obu kierunkach po trasie czasowo zmienionej: od Czyżyn Dworca do przystanku „Plac Inwalidów” bez zmian, następnie al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejską, ul. Nawojki, ul. Piastowską, ul. Królowej Jadwigi do przystanku „Słonecznikowa” i dalej po stałej trasie do Chełmu. Na trasie objazdowej linia będzie zatrzymywać się na istniejących przystankach.
 • 252 – będzie kursować w obu kierunkach po trasie czasowo zmienionej: od Os. Podwawelskiego do przystanku „Jubilat” bez zmian, następnie al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejską, Nawojki, Piastowską, Królowej Jadwigi do przystanku „Słonecznikowa” i dalej po stałej trasie do przystanku Kraków Airport. Na trasie objazdowej linia będzie zatrzymywać się na istniejących przystankach.
 • 502 – będzie kursować w obu kierunkach po trasie czasowo zmienionej: od Placu Centralnego im. R. Reagana do przystanku „Muzeum Narodowe” bez zmian, następnie przez most Dębnicki, ul. Konopnickiej do Os. Podwawelskiego. Na trasie objazdowej linia będzie zatrzymywać się na przystankach: „Jubilat” i „Centrum Kongresowe ICE”.
 • 902 – będzie kursować w obu kierunkach po trasie czasowo zmienionej: od Dworca Głównego Wschód do ul. Piłsudskiego bez zmian, następnie al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejską, ul. Nawojki, ul. Piastowską, ul. Królowej Jadwigi do przystanku „Słonecznikowa” i dalej po stałej trasie do przystanku Kraków Airport. Na trasie objazdowej linia będzie zatrzymywać się na istniejących przystankach. Zmiana trasy będzie obowiązywać przez całą noc z 3 na 4 sierpnia, a także w nocy z 4 na 5 sierpnia do czasu przywrócenia ruchu na al. Focha.

Ponadto od ok. godz. 14.00 do ok. godz. 19.30:

 • 102 – będzie podzielona na dwie części: Krowodrza Górka – Cichy Kącik oraz Słonecznikowa – Bielany. W godzinach 18.20-19.00 kursowanie linii po stronie Woli Justowskiej będzie całkowicie wstrzymane.
 • 109 – będzie kursować w obu kierunkach po trasie czasowo zmienionej: od Bielan do przystanku „Salwator” bez zmian następnie ul. Kościuszki, przez most Dębnicki, ul. Konopnickiej do Os. Podwawelskiego. Na trasie objazdowej linia będzie zatrzymywać się na istniejących przystankach.
 • 134 – będzie kursować na trasie czasowo skróconej: Zoo – Słonecznikowa. Linia będzie kursować według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością co 15 minut. W godzinach 18.20-19.00 kursowanie linii będzie całkowicie wstrzymane.
 • 152 i 352 – będą podzielone na dwie części: Aleja Przyjaźni – ul. Piłsudskiego bez zmian, następnie al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejska, ul. Nawojki, ul. Piastowska, Cichy Kącik oraz Słonecznikowa – Cmentarz Olszanica / Kryspinów. W godzinach 18.20-19.00 kursowanie linii po stronie Woli Justowskiej będzie całkowicie wstrzymane. Kursy linii 352 o godzinie 18.22 i 18.52 z Kryspinowa nie zostaną wykonane.
 • 192 – będzie podzielona na dwie części: Czyżyny Dworzec – Plac Inwalidów bez zmian, następnie ul. Czarnowiejska, ul. Nawojki, ul. Piastowska, Cichy Kącik oraz Słonecznikowa – Chełm. W godzinach 18.20-19.00 kursowanie linii po stronie Woli Justowskiej będzie całkowicie wstrzymane.
 • 252 – będzie kursować na skróconej trasie: Kraków Airport – Słonecznikowa. W godzinach 18.20-19:00 kursowanie linii będzie całkowicie wstrzymane.
 • 502 – będzie kursować w obu kierunkach po trasie czasowo zmienionej: od Placu Centralnego im. R. Reagana do przystanku „Muzeum Narodowe” bez zmian, następnie przez most Dębnicki, ul. Konopnickiej do Os. Podwawelskiego. Na trasie objazdowej linia będzie zatrzymywać się na przystankach: „Jubilat” i „Centrum Kongresowe ICE”.

Od ok. godz. 15.50 do ok. godz. 16.15 na trasie dojazdu ze startu honorowego na start ostry wystąpią utrudnienia w ruchu – kolarze będą jechać w ruchu ogólnym pilotowani przez policję.

W czasie głównego wyścigu prowadzonego również po trasach linii aglomeracyjnych ruch drogowy na danych odcinkach będzie wstrzymywany na ok. 30 minut przed przejazdem kolarzy, z możliwością przepuszczenia w tym czasie pojazdów poruszających się zgodnie z ruchem kolarzy. W związku z powyższym wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji aglomeracyjnej w gminach: Świątniki Górne, Czernichów i Liszki oraz komunikacji miejskiej w rejonie Swoszowic:

 • linie 135, 184/484, 204, 214, 215, 225, 244, 254, 265, 285 – od godz. ok. 16:00 do godz. ok. 16:50 będą chwilowo wstrzymane w ruchu na czas przejazdu kolarzy w rejonie ul. Myślenickiej, ul. Podmokłej, ul. Jugowickiej, ul. Kąpielowej, ul. Chałubińskiego oraz na terenie Wrząsowic, Ochojna, Rzeszotar i Świątnik Górnych.
 • linie 209, 219, 229, 239, 249, 269 – od ok. godz. 18.00 do ok. godz. 19.30 będą chwilowo wstrzymywane na terenie Rusocic, Kłokoczyna, Czernichowa, Zagaci, Kaszowa, Liszek, Cholerzyna, Budzynia i Kryspinowa. W przypadku dłuższego zatrzymania linie będą kierowane na trasy objazdowe.

Podane wyżej godziny są orientacyjne. Zamknięcie tras oraz przywrócenie ruchu będzie odbywać się na polecenie policji i służb nadzoru.


Utrudnienia dla kierowców samochodów:

Kliknij tutaj.

Źródło: Magiczny Kraków
fot. 
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Nowy układ przycisk
Kraków dla niepełn
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ