Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówTrwa uzupełniający nabór do szkół podstawowych

Trwa uzupełniający nabór do szkół podstawowych

Trwa uzupełniający nabór do szkół podstawowych

Kandydaci, którzy nie zostali przyjęci do wybranych szkół podstawowych w pierwszym terminie, mogą uczestniczyć w rekrutacji uzupełniającej, która rozpoczęła się 20 czerwca. Aktualne informacje o liczbie wolnych miejsc są dostępne na stronach internetowych serwisu rekrutacyjnego Elemento.

Do 16 czerwca rodzice uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do szkół podstawowych w pierwszym etapie rekrutacji, składali oświadczenia potwierdzające wolę wyboru tych szkół. 19 czerwca ogłoszone zostały ostateczne listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Na liście dzieci przyjętych do szkół podstawowych znalazło się 4756 maluchów – zdecydowana większość z nich to siedmiolatki (4403), pozostałe to dzieci sześcioletnie (336) oraz ośmioletnie (17).

Jeżeli ktoś nie dostał się do wybranej szkoły, nie wszystko jeszcze stracone. 20 czerwca ruszyło postępowanie rekrutacyjne uzupełniające na wolne miejsca w samorządowych szkołach podstawowych. Wnioski o przyjęcie można składać wyłącznie w formie papierowej do 23 czerwca w godzinach ustalonych przez dyrektora danej szkoły. Informacje o liczbie wolnych miejsc są na bieżąco aktualizowane – można je sprawdzić na stronach internetowych serwisu rekrutacyjnego Elemento.

11 lipca ogłoszone zostaną wyniki rekrutacji uzupełniającej, tj. listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Następnie, od 12 do 17 lipca, rodzice będą potwierdzać wolę uczęszczania dzieci do szkoły. Ostateczne wyniki naboru uzupełniającego poznamy 19 lipca.

Źródło: Magiczny Kraków
fot. pixabay

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Masz pytanie? Skorzy
Wakacyjne zmiany w k
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ