Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówUmów się z doradcą i zdobądź bon na szkolenie!

Umów się z doradcą i zdobądź bon na szkolenie!

Umów się z doradcą i zdobądź bon na szkolenie

Mieszkańcy Krakowa mogą skorzystać z małopolskiego projektu „Kierunek Kariera”, który realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Celem inicjatywy jest wsparcie osób pracujących w ich rozwoju zawodowym i osobistym. Uczestnicy projektu mogą otrzymać bony szkoleniowe na szkolenia językowe i komputerowe, a także kursy prawa jazdy kategorii A i B. Warunkiem jest spotkanie z doradcą zawodowym.

Nawet do 87 proc. dofinansowania do szkoleń można uzyskać, uczestnicząc w małopolskim projekcie „Kierunek Kariera”, który realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Szansę na otrzymanie dofinansowania w formie bonów otrzymają wszyscy uczestnicy projektu, którzy spotkają się z doradcą zawodowym i wraz z nim określą jakich szkoleń potrzebują. Doradcy są mobilni, dyżurują w 19 miastach powiatowych oraz 34 mniejszych miejscowościach Małopolski. Tylko w samym Krakowie jest 5 miejsc, w których można skorzystać z usługi doradczej Bilansu Kariery.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej projektu.

Bony i usługi doradztwa zawodowego (Bilans Kariery) są przeznaczone dla osób pracujących, zatrudnionych na umowę o pracę, umowę zlecenie, umowę o dzieło, na podstawie powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniających pracowników, niezależnie od miejsca wykonywania pracy, które:

  • ukończyły 25 lat, a jeszcze nie mają 50 lat – posiadają wykształcenie co najwyżej na poziomie ukończonego liceum lub technikum (łącznie ze zdaną maturą);
  • ukończyły 50. rok życia – niezależnie od wykształcenia;
  • są w jakiś sposób związane z Małopolską – mieszkają, uczą się lub pracują w województwie małopolskim.

Jak skorzystać ze szkoleń?

Pierwszym krokiem do otrzymania bonów szkoleniowych jest usługa Bilansu Kariery. Jest to indywidualne spotkanie (lub cykl spotkań) z doradcą zawodowym, podczas którego nie tylko podsumowuje się dotychczas nabyte umiejętności, edukację i doświadczenia zawodowe, ale także określa się plan dalszego rozwoju, w tym m.in. rodzaje i tematykę potrzebnych szkoleń.

Na Bilans Kariery można się umówić w jednym z Centrów Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, mieszczących się w siedzibach WUP w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie. Aby umówić się na spotkanie z doradcą zawodowym, wystarczy skontaktować się z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie, tel. 12 424 07 38, e-mail: [email protected].

Szkolenia realizowane są na terenie całej Małopolski przez firmy szkoleniowe, które w pierwszej kolejności oferują szkolenia: językowe w połączeniu z egzaminem; informatyczne, w tym dotyczące: obsługi komputerów i innych urządzeń, korzystania z Internetu, z narzędzi cyfrowych i aplikacji, obsługi programów biurowych, m.in. pakietu MS Office, obsługi specjalistycznych programów; kurs prawa jazdy kategorii A i B; zarządzanie projektami.

Pełna tematyka możliwych do realizacji szkoleń jest dostępna w Bazie Usług Rozwojowychoraz w biurze projektu „Kierunek Kariera”.

Projekt „Kierunek Kariera” będzie realizowany do połowy 2023 roku, obejmie wsparciem w postaci bonów na szkolenia ponad 25 tys. pracujących Małopolan. Więcej informacji można uzyskać w biurze projektu: tel. 12 619 84 55, e-mail: [email protected].

Źródło: Magiczny Kraków
fot. ©tookapic.com/pawelkadysz

TAGI:
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.