Strona głównaAktualnościKomunikatyUwaga na oszustów wykorzystujących zagrożenie koronawirusem

Uwaga na oszustów wykorzystujących zagrożenie koronawirusem

W związku z informacjami o wykorzystywaniu przez oszustów aktualnej sytuacji zagrożenia koronawirusem służby apelują zachowanie ostrożności. Zadbajmy szczególnie o seniorów.

Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi zachowaniami osób, które wykorzystując epidemię koronawirusa, oferują w sieci sprzedaż środków mających zwalczyć wirusa. Problem dotyczy nieuczciwych sprzedawców, a także podszywania się pod służby sanitarne i Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się i szerzeniem koronawirusa. Odnotowano przypadki nieuczciwych ofert i rozpowszechniania nieprawdziwych informacji dotyczących ewentualnych metod leczenia tego wirusa.

Zwłaszcza osoby starsze, szczególnie narażone na działania oszustów, proszone są o zachowanie czujności.

– Nie dajmy się zwieść, nie kupujmy cudownych środków, mających nas rzekomo uchronić, przed zachorowaniem na koronawirusa czy nagle uzdrowić. Nie wpuszczajmy też takich osób do swoich domów i o każdym tego typu przypadku informujmy policję – apelują służby.

Przypominamy, że aktualne pozostają zalecenia, zgodnie z którymi osoby podejrzewające zakażenie koronawirusem samodzielnie kontaktują się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, zgłaszają do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie zostanie określony dalszy tryb postępowania medycznego.

Informacji na temat wirusa należy szukać tylko na sprawdzonych i oficjalnych stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH, Światowej Organizacji Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dodatkowe informacje o podstawowych zaleceniach sanitarnych.

Źródło: Magiczny Kraków
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Zmiana godzin pracy
Muzeum Spraw Wojskow
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ