Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówUzyskaj odszkodowanie za szkody po wichurze

Uzyskaj odszkodowanie za szkody po wichurze

W ostatnich dniach w Krakowie mocno wiało. Wiele drzew zostało połamanych lub całkowicie wyrwanych z ziemi. W konsekwencji tych zdarzeń wiele samochodów, budynków lub ogrodzeń również zostało uszkodzonych. W związku z tym informujemy o możliwości uzyskania odszkodowania.

W tym celu należy wypełnić wniosek „Zgłoszenie szkody”, dołączyć wszystkie niezbędne dokumenty wymienione w zgłoszeniu wraz z dokumentację fotograficzną i przesłać na adres e-mail: [email protected] lub złożyć go osobiście w sekretariacie Zarządu Zieleni Miejskiej przy ul. Reymonta 20 (stadion Wisły Kraków) wejście LE od ulicy Reymana, pierwsze piętro pok. 72. W przypadku, gdy szkoda nie została zgłoszona do ZZM, jest możliwość powołania się na polisę OC u swojego ubezpieczyciela.

Co ważne, odszkodowanie można uzyskać tylko za szkody, które zostały wyrządzone przez drzewa znajdujące się w utrzymaniu Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Jeżeli drzewo było w dobrym stanie fitosanitarnym, a wcześniejsze kontrole nie wykazywały zagrożenia, nie ma podstaw do wypłaty odszkodowania.

Źródło: Magiczny Kraków
Fot. 
Maciej Grzyb / krakow.pl

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ