Strona głównaAktualnościKomunikatyWażna informacja w sprawie rekrutacji do przedszkoli!

Ważna informacja w sprawie rekrutacji do przedszkoli!

Z uwagi na wyjątkową sytuację i konieczność zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Cov-2 Anna Korfel-Jasińska – zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki, zwróciła się do członków przedszkolnych komisji rekrutacyjnych z prośbą o uwzględnianie jako dokumentu potwierdzającego spełnianie kryterium dotyczącego szczepień oświadczeń rodziców lub książeczek szczepień.

„W obecnej sytuacji koniecznym jest ograniczenie wizyt rodziców w ośrodkach zdrowia” – czytamy w piśmie przesłanym do przedszkolnych komisji rekrutacyjnych.  

Terminy rekrutacji zostały określone zarządzeniem nr 331/2020 z dnia 7 lutego 2020 r. w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2020/2021 do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Kraków. Analizowana jest możliwość wydłużenia tych terminów ze względu na zaistniałą sytuację.

Więcej informacji o rekrutacji na stronach internetowych Portalu Edukacyjnego.

Źródło: Magiczny Kraków
Fot. pixabay.com

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Zawieszeniem zajęć
Zmiana godzin pracy
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ