Weź zieleń w swoje ręce!

Weź zieleń w swoje ręce / Fot. Tomasz Stankiewicz / krakow.pl

Budka lęgowa, drzewo, pasieka, zielony ekran, łąka kwietna, hamak – to tyko niektóre przykłady pakietów sponsorskich proponowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej krakowianom i prywatnym firmom. Ich wykupienie to, z jednej strony, dbałość o krakowską zieleń, z drugiej, cenny przykład działania prospołecznego na rzecz wszystkich mieszkańców naszego miasta. W tym roku kwota pozyskana poprzez pakiety sponsorskie przekroczyła już 220 tys. zł!

Zarząd Zieleni Miejskiej wprowadził pakiety sponsorskie w ubiegłym roku. Ich powstanie zostało zainicjowane przez firmę, która zgłosiła się do ZZM z chęcią przeznaczenia pewnej kwoty pieniędzy na zazielenienie Krakowa. W odpowiedzi Zarząd Zieleni Miejskiej przygotował unikalne i zróżnicowane cenowo pakiety, dzięki którym możliwość uaktywnienia na rzecz zieleni zyskały zarówno prywatne osoby, jak i większe firmy. I tak pakiet najtańszy, czyli budka lęgowa dla ptaków, to koszt 150 zł, zielony ekran – 200 zł, drzewo – 700-1000 zł, 50 krzewów – 1000 zł, łąka kwietna – 1500 zł za 100 m2, hamak – 2500 zł, pasieka – 10 000 zł.

Dla chętnych fundatorów Zarząd Zieleni Miejskiej przygotowuje też indywidualne, „szyte na miarę” oferty. Jest to najpopularniejsza opcja wśród większych firm. Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej, w ubiegłym roku chęć wykupienia pakietów sponsorskich zgłosiło siedem firm, dzięki czemu na krakowską zieleń przeznaczono dodatkowe 50 tys. złotych.

– Tego rodzaju współpraca ze sponsorami jest nie do przecenienia. Jeśli w sadzenie drzew czy krzewów są włączeni również pracownicy firm, to akcja tego rodzaju ma szereg zalet. Po pierwsze są to bardzo często krakowianie. Osiągamy więc to co jest naszym celem – aktywizujemy społeczeństwo, pokazując jak ważne jest wspólne działanie oraz małymi krokami budujemy przekonanie, że od mieszkańców również sporo zależy, że mogą mieć realny wpływ na poprawę jakości oraz rozbudowę miejskich terenów zielonych. Dla firm jest to natomiast okazja do zorganizowania czegoś, co zintegruje pracowników, pozwoli im spotkać się na innej płaszczyźnie niż tylko ta służbowa – czytamy na stronie ZZM.

Sukces ubiegłorocznej inicjatywy spowodował, że wiele firm zdecydowało się ponownie zainwestować w pakiety sponsorskie. Przybyło też kilku nowych fundatorów, dzięki czemu w tym roku kwota pozyskana poprzez te pakiety przekroczyła już 220 tys. zł. Pozyskane fundusze przyczyniły się m.in. do utworzenia placu zabaw przy ul. Bohomolca, zazielenienia parku Skalskiego, obsadzenia ronda Chełmskiego czy wzbogacenie zieleni przy ul. Klimeckiego i Lubomirskiego. Posadzonych zostało również 2500 drzew w lesie Tonie.

W zamian za pomoc finansową Zarząd Zieleni Miejskiej przygotuje dla ufundowanego przez sponsora przedsięwzięcia odpowiednią tabliczkę informacyjną z podziękowaniem i danymi fundatora. Zachęcamy wszystkich krakowian i firmy do zaangażowania się w taką formę działalności na rzecz zieleni w Krakowie!

Więcej informacji o pakietach znajdziesz na www.zzm.krakow.pl.

Źródło: Magiczny Kraków
Fot. 
Tomasz Stankiewicz / krakow.pl

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Ruszyły zapisy na c
Gwiazdka dla zwierza
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.