Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówWiadukt przy ul. Kąpielowej: ruszyły konsultacje

Wiadukt przy ul. Kąpielowej: ruszyły konsultacje

W piątek, 29 października, rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące projektu koncepcyjnego wiaduktu drogowego nad torami w ciągu ul. Kąpielowej. Obiekt ma poprawić dojazd do ul. Zakopiańskiej od strony Swoszowic. Konsultacje potrwają do 19 listopada.

W ich trakcie zaplanowano dwa dyżury telefoniczne z ekspertami – 4 listopada w godzinach 11.00–13.00 oraz 16 listopada 2021 roku w godzinach 16.00–18.00. Eksperci czekają na telefony mieszkańców pod numerem 12 418 05 60.

Z kolei na 9 listopada zaplanowano spotkanie dla mieszkańców, które odbędzie się w Siedzibie Klubu Sportowego „Krakus” Swoszowice, na ul. Moszyńskiego 9, o godz. 17.00.

Materiały dotyczące proponowanych rozwiązań koncepcyjnych dostępne są tutaj. Natomiast na stronie internetowej obywatelski.krakow.pl dostępny jest formularz konsultacyjny. Wypełniony i podpisany osobiście formularz można wysłać do 19 listopada w następującej formie:

  • w formie skanu/zdjęcia drogą elektroniczną na adres e-mail: [email protected]
  • pocztą tradycyjną na adres: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, ul. Dekerta 24, 30-703 Kraków z dopiskiem: „Konsultacje – Kąpielowa”
  • przesłać przez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (ePUAP) z dopiskiem „Konsultacje – Kąpielowa”.

Projekt koncepcyjny dla wiaduktu w ciągu ul. Kapielowej jest obecnie opracowywany na zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie. Ma on pozwolić na podjęcie w przyszłości działań, których efektem będzie realizacja tego zadania. Przedstawione rozwiązania sytuacyjne zapewnią geometrię dostosowaną do ruchu pojazdów komunikacji miejskiej oraz utrzymania połączenia pieszego i rowerowego.

Budowa wiaduktu jest konieczna w związku z planowanym zwiększeniem częstotliwości kursowania pociągów. Nowa infrastruktura ma poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego, pieszego i rowerowego, a także kolejowego. W związku z realizowanymi inwestycjami kolejowymi obszar ten musi mieć zapewnioną odpowiednią obsługę komunikacyjną między innymi poprzez bezkolizyjne przekroczenie linii kolejowej oraz dogodne powiązania z istniejącym układem drogowym.

Warto dodać, że poza koncepcją samego wiaduktu nad torami kolejowymi, opracowanie, które zleca ZIM ma też uwzględniać zmiany w zakresie przyległego układu drogowego – chodzi m.in. o ulice Torową, Armii Kraków i Kolejarzy, a także dojazd do planowanego w tym rejonie parkingu P+R przy przystanku Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Źródło: KrakówPL
fot. Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Budżet obywatelski
Ponad 180 mln zł na
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.