Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówWidzisz dziurę na drodze? Zgłoś dyspozytorom ZIKiT

Widzisz dziurę na drodze? Zgłoś dyspozytorom ZIKiT

Widzisz dziurę na drodze? Zgłoś dyspozytorom ZIKiT

Widzisz zniszczenia na drodze i chodniku, które pojawiły się po zimowych roztopach w Krakowie? Wykręć 12 616 7555 – pod takim numerem telefonu można zgłaszać przez całą dobę wszystkie usterki. Są one naprawiane na bieżąco, choć pierwszeństwo mają główne trasy i te, po których jeździ komunikacja miejska. Oczywiście nie zapominamy także o mniejszych, osiedlowych drogach. Jeśli ubytek jest poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa, pojawiamy się na miejscu w ciągu kilku godzin.

Inspektorzy ZIKiT z działu bieżącego utrzymania dróg każdego dnia prowadzą objazdy krakowskich ulic. Informacje o zniszczeniach zgłaszają także coraz częściej mieszkańcy, jak i wykonawcy remontów.  Jednymi z pierwszych ulic remontowanych w tym roku są m.in. ulica Halszki, Cechowa, Bieżanowska, Mochnackiego, Półłanki czy Rybitwy.

– W zależności od warunków atmosferycznych, dobieramy odpowiednią technologię naprawy. Na przykład przy kładzeniu asfaltobetonu konieczna jest dodatnia temperatura zarówno w dzień, jak i w nocy – mówi inspektor ZIKiT. – Wspólnie z wykonawcami prac dokładamy także starań, aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców – dodaje.

Pod numerem telefonu 12 616 7555 zgłaszane są także uszkodzenia samochodów, do których doszło na zniszczonej nawierzchni. Warto dodać, że drogi w Krakowie są w coraz lepszym stanie, co można zauważyć także po zmniejszającej się liczbie takich zgłoszeń. Dla porównania w 2013 r. ZIKiT otrzymał 689 zgłoszeń dotyczących uszkodzenia pojazdów na drodze w Krakowie. Już w 2014 r. było ich o prawie połowę mniej, bo 345. W ubiegłym roku do początku listopada dotarło do ZIKiT 305 takich interwencji.

Źródło: Magiczny Kraków
fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
TAGI:
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Nakładki po zimie.
Palenie śmieci kosz
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.