Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówWielokulturowy Kraków – weź udział w festiwalu

Wielokulturowy Kraków – weź udział w festiwalu

Interkulturalia 2017

20 października wystartuje IV edycja Festiwalu Wielokulturowego INTERKULTURALIA – tym razem będzie to część miejskiego programu społecznego „Otwarty Kraków”. Projekt jest współfinansowany z miejskiego budżetu i ma charakter zarówno integracyjny, jak i edukacyjny. Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Interkulturalni PL, chcą zwrócić uwagę krakowian na zagadnienia różnorodności kulturowej i konieczność zwalczania postaw rasistowskich i ksenofobicznych.

Ideą festiwalu jest promocja wielokulturowości i zwiększanie akceptacji dla różnorodności w środowisku lokalnym – jest to bowiem klucz do walki z rasizmem i ksenofobią.

– Ze względu na sytuację społeczno-polityczną zdecydowaliśmy się nadać festiwalowi, po raz pierwszy zresztą, charakter tematyczny i skupić się na kulturach muzułmańskich oraz ich wkładzie w budowanie różnorodności kulturowej w Europie i na świecie. Będziemy przekonywać na przykładach, że trzy najpowszechniejsze wielkie religie monoteistyczne w Europie mogą pokojowo współistnieć i zostawić również przestrzeń na świeckość – zapowiadają organizatorzy.

W części integracyjnej zaprezentowane zostaną wydarzenia, pomysły, zadania i projekty, które są w Krakowie realizowane na rzecz wielokulturowości przez organizacje społeczne, grupy nieformalne czy instytucje.

Mieszkańcy będą mieli okazję, aby zasmakować w tej różnorodności i wspólnie ją celebrować – odbędą się warsztaty (np. kuchni syro-libańskiej i uzbeckiej, tańców tureckich i indyjskich), spotkania i wykłady (z udziałem znanych autorów i przedstawicieli społeczności muzułmańskiej), pokazy filmowe, wydarzenia oficjalne i półoficjalne, a wszystko zakończy się wielokulturowym piknikiem i koncertem finałowym zespołu Mamadou Dioufa w gorących polsko-senegalskich rytmach.

Sprawdź program: www.interkulturalni.pl

Źródło: Magiczny Kraków
fot. materiały prasowe

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Wygraj książki dla
Uchylmy okienka dla
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ