Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówZbliża się czas decyzji w budżecie obywatelskim

Zbliża się czas decyzji w budżecie obywatelskim

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa2020

W sobotę, 26 września rusza głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. To dobry moment, by dokładnie przejrzeć listę tegorocznych projektów i zdecydować, które najbardziej zasługują na wsparcie, pieniądze (z rekordowej puli 32 mln zł) i realizację w 2021 r.

Do etapu głosowania przeszło 97 projektów ogólnomiejskich, na które będą mogli głosować wszyscy krakowianie. W dzielnicach wybór też będzie duży, a rekordowy w Nowej Hucie – jej mieszkańcy będą wskazywać najlepsze zadania spośród aż 51 propozycji. Pełną listę projektów wraz z ich krótką charakterystyka można znaleźć na stronie internetowej budzet.krakow.pl.

Głosowanie potrwa 10 dni – do 5 października. Odbywać się będzie w internecie – za pośrednictwem dedykowanej platformy dostępnej w okresie głosowania pod adresem budzet.krakow.pl oraz tradycyjnie – w zorganizowanych na terenie miasta punktach do głosowania, których pełen wykaz dostępny jest tutaj. Zagłosować można tylko raz – albo w punkcie, albo elektronicznie.

Każdy głosujący musi oddać głos na sześć różnych projektów zadań (w tym: trzy głosy na zadania o charakterze dzielnicowym w dzielnicy swojego zamieszkania i trzy głosy na zadania o charakterze ogólnomiejskim). Najwyżej oceniony przez głosującego projekt zadania otrzymuje 3 punkty, a najniżej 1 punkt. Jeśli głosujący wskaże mniej niż sześć projektów jego głos będzie nieważny. Do realizacji zostaną wybrane te pomysły, które uzyskają najwyższą punktację, aż do wyczerpania środków przeznaczonych na budżet obywatelski (tak w skali miasta, jak i konkretnej dzielnicy).

Głosując w punkcie należy podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL/kod identyfikujący nadany przez Urząd Miasta Krakowa dla osób niemających nr PESEL, numer i nazwę dzielnicy zgodnie z adresem zamieszkania. Trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości. Aby oddać głos elektronicznie, należy zarejestrować się na platformie podając swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, a dla osób które go nie mają datę urodzenia i płeć, numer telefonu komórkowego oraz numer i nazwę dzielnicy zgodnie z adresem zamieszkania. Głosowanie za pośrednictwem platformy wiąże się z koniecznością potwierdzenia założenia konta poprzez SMS. Raz założone konto jest cały czas aktywne w kolejnych edycjach BO.

 

Źródło: Kraków PL
fot. Magiczny Kraków

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Uwaga! Szczepienie l
Budżet Obywatelski
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ