Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówZgubiłeś? Znalazłeś? Sprawdź, gdzie się zgłosić

Zgubiłeś? Znalazłeś? Sprawdź, gdzie się zgłosić

Zgubiłeś rzecz na terenie Krakowa? Sprawdź, czy nie czeka ona na Ciebie w Biurze Rzeczy Znalezionych UMK. A może znalazłeś rzecz i nie wiesz co z nią zrobić?

Jak działa Biuro Rzeczy Znalezionych?

Biuro Rzeczy Znalezionych prowadzone przez Wydział Spraw Administracyjnych działa przy ul. Wielickiej 28a, I piętro, pok. 114. Biuro jest czynne w godz. od 7.40 do 15.30. Przyjmuje znalezione na terenie Krakowa rzeczy o wartości szacunkowej powyżej 100 zł. Warto zaznaczyć, że pieniądze, które w ciągu dwóch lat nie zostaną odebrane przez właściciela, stają się własnością osoby, która je znalazła. W przypadku braku danych znalazcy pieniądze stają się własnością miasta. Z kolei przedmioty, które po upływie terminu dwóch lat stały się własnością miasta, przekazywane są na sprzedaż.

Wszelkie informacje o rzeczach znalezionych można uzyskać:

  • mailowo: [email protected]
  • telefonicznie: 12 616 57 11, 12 616 56 82
  • przez ePUAP: skrytka podawcza Urzędu Miasta Krakowa /UMKr/SkrytkaESP – za pośrednictwem formularza zapytania o rzecz znalezioną lub formularza pisma ogólnego kierowanego do Urzędu Miasta Krakowa.

Listę rzeczy, których znalezienie zostało zgłoszone do Biura, a także więcej szczegółów dotyczących funkcjonowania Biura, można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Źródło: KrakówPL

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Ławka dialogu tym r
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.