Strona głównaAktualnościKomunikatyZmiana godzin pracy Urzędu Miasta Krakowa

Zmiana godzin pracy Urzędu Miasta Krakowa

Od najbliższej soboty, 14 marca, zamknięte będą Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych, a od poniedziałku, 16 marca, Urząd Miasta Krakowa będzie przyjmował mieszkańców do godz. 15.30. Takie decyzje kierownictwo urzędu podjęło w trosce o zdrowie osób odwiedzających urząd oraz urzędników.

– Bardzo prosimy, by w trosce o swoje zdrowie, załatwianie wszelkich spraw urzędowych, które nie są bardzo pilne, odsunąć w czasie – apeluje Marta Nowak, dyrektor Magistratu. 

– Nikt przecież nam nie zagwarantuje, że osoba, która razem z nami czeka w kolejce do okienka, jest zdrowa. Zachęcam też, by sprawdzić, które sprawy można załatwić internetowo i jeżeli sprawa jest pilna, skorzystać właśnie z takiej możliwości.

Kierownictwo Urzędu Miasta Krakowa prosi także o wyrozumiałość, jeżeli załatwianie spraw urzędowych nie będzie tak sprawne, jak do tej pory. Wielu urzędników to rodzice małych dzieci i w najbliższych dniach będą korzystać z prawa opieki nad nimi ze względu na zamknięte przedszkola i szkoły.

Wprowadzono także zasadę, że pracownicy, którzy w ostatnim czasie przebywali za granicą lub ze względu na stan zdrowia są w grupie szczególnie narażonej na powikłania po zarażeniu koronawirusem, będą świadczyć pracę zdalnie.

Wydział Spraw Administracyjnych UMK zwraca się do mieszkańców z prośbą o rezygnację z osobistego załatwiania spraw urzędowych oraz ograniczenie bezpośredniego kontaktu z Urzędem do niezbędnego minimum. Przypominamy, że większość spraw meldunkowych oraz związanych z dowodami osobistymi można załatwiać w formie elektronicznej przez stronę internetową obywatel.gov.pl.

Wczoraj w Wydziale Spraw Administracyjnych UMK zostało obsłużonych ponad 500 klientów. Biorąc pod uwagę wysokie ryzyko związane z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa, apelujemy do Państwa o rozwagę i rezygnację z osobistego załatwiania spraw urzędowych.

Źródło: Magiczny Kraków
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Ważna informacja w
Uwaga na oszustów w
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ