Strona głównaAktualnościInstytucjeMuzeum Spraw WojskowychPrzestrzeń endokarpu. Niecodzienna wystawa grupy artystycznej M37A

Przestrzeń endokarpu. Niecodzienna wystawa grupy artystycznej M37A

Wystawa Przestrzeń endokarpu / fot. grupa artystyczna M37A

Od 11 lutego do 11 marca br. gościmy w naszym Forcie niecodzienną wystawę Grupy artystycznej M37A pt. „Przestrzeń endokarpu”. Zapraszamy do zwiedzania w każdą niedzielę w godzinach otwarcia Muzeum tj. od 11.00 do 17.00.

Tak prezentowany przez siebie zbiór opisuje Grupa:

Projekt „Przestrzeni endokarpu” to próba uchwycenia zbioru elementów, punktów w przestrzeni z pewną dodatkową strukturą, której zdrewniała powłoka chroni i ukrywa delikatne wnętrze rozumiane, jako osobowość.

Zakres oraz ramy rozpatrywanych w niej zjawisk to:

  • nieograniczony obszar trójwymiarowy, w którym zachodzą wszystkie zjawiska fizyczne oraz psychiczne objęte jakimiś granicami zewnętrznej powłoki;
  • miejsce zajmowane przez świadomość;
  • rozległa, pusta powierzchnia wewnętrzna bez wyraźnie oznaczonych i widocznych granic;
  • odległość między czymś a czymś.

O Grupie artystycznej M37A

Grupa artystyczna M37A powstała z inicjatywy Ewy Marii Romaniak, która wraz z Pauliną Kargulą oficjalnie inaugurowały działalność 23 października 2015 roku wernisażem wystawy Przestrzeń Szkiców w pracowni grupy w Krakowie. Utworzenie grupy jest wynikiem pustki, jaka wytworzyła się po zamknięciu akademika krakowskiej ASP w czerwcu 2015 roku. Utworzenie grupy wiąże się z próbą przeniesienia przestrzeni wspólnych działań twórczych zapoczątkowanych w POKOJU JEDEN tzw. „dzielnicy Brooklin” akademika gdzie poznały się artystki.

„M37A” jest to skrót od pierwotnej nazwy grupy „MIESZKANIE37A”, która wywodzi się od adresu pierwszej pracowni grupy zlokalizowanej w Krakowie.

Celem grupy M37A jest wytworzenie PRZESTRZENI rozumianej, jako:
– PRZESTRZEŃ FIZYCZNA – realne miejsce wspólnych działań twórczych;
– PRZESTRZEŃ MENTALNA – wzajemne wsparcie twórców, dialog oraz inspiracja.

Pojęcie PRZESTRZENI jest również głównym tematem działań grupy, która czerpiąc z niej inspiracje, jednocześnie bada i analizuje ją w różnych aspektach.

Więcej na stronie: www.m37artspace.wixsite.com
Patronat medialny nad wydarzeniem objął Swoszowicki Portal Informacyjny.

Przestrzeń endokarpu. Plakat

Przestrzeń endokarpu. Plakat

Alarm smogowy odwoł
1% podatku dla SP nr
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.