Strona głównaAktualnościInstytucjeParafia Opatrzności BożejOgłoszenie parafialne związane z uroczystościami Bożego Ciała w Swoszowicach

Ogłoszenie parafialne związane z uroczystościami Bożego Ciała w Swoszowicach

W czwartek 15 czerwca br. odbędą się uroczystości Bożego Ciała. Wszystkie Msze święte (godz. 8.00, 10.00 z procesją eucharystyczną, 18.30) będą odprawiane tylko w nowym kościele. W Boże Ciało nie ma Mszy świętej o godz 12.00. Msza święta będzie odprawiona również na zakończenie procesji w kaplicy przy Domu Księży Chorych. Procesja eucharystyczna będzie prowadzić ul. Kąpielową i ul. Chałubińskiego do kaplicy przy Domu Księży Chorych.

Ustawienie ołtarzy:

I – ul. Kąpielowa – na placu przed nowym kościołem;
II – skrzyżowanie ul. Kąpielowej z ul. Chałubińskiego – sklep „Abc – Olimpia”;
III – skrzyżowanie ul. Chałubińskiego z ul. Szybisko – chodnik obok Przychodni;
IV– na posesji Domu Księży Chorych.

Jak mówi ksiądz Proboszcz Józef Palenica – „Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy przez Parafian wraz z Żywym Różańcem, Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich i Rycerzami Kolumba, mieszkańcami sąsiadującymi z Przychodnią oraz Siostrami Albertynkami. Zapraszamy dzieci w strojach krakowskich do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, zaś dzieci z klas III w strojach komunijnych do niesienia poduszek. Zatroszczmy się również o udekorowanie naszych domów, szczególnie na trasie procesji, aby wyznać wiarę w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W dniach oktawy Bożego Ciała zapraszamy serdecznie do udziału w Mszach świętych, codziennie do 22 czerwca o g. 18.30.”

Uwaga! W godzinach procesji trzeba się liczyć z utrudnieniami komunikacyjnym.

Źródło: Parafia Opatrzności Bożej w Krakowie – Swoszowicach
fot. Pixabay

Szykują się stałe
Blisko 1000 uczestni
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ