Strona głównaAktualnościInstytucjeRada Dzielnicy X SwoszowiceNowy Przewodniczący Rady Dzielnicy X Kraków Swoszowice

Nowy Przewodniczący Rady Dzielnicy X Kraków Swoszowice

Siedziba Rady Dzielnicy X Krakow Swoszowice

Na sesji Rady Dzielnicy x 26 maja 2021 znaczącą większością głosów (17:4) na Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy X Swoszowice radni dzielnicowi powołali Tadeusza Murzyna.

Tadeusz Murzyn Przewodniczacy Rady Dzielnicy XTadeusz Murzyn jest radnym dzielnicowym już trzecią kadencję, aktualnie sprawował funkcję przewodniczącego jednej z najważniejszych komisji jaką jest Komisja Infrastruktury. Wszyscy wiemy jak ważnym problemem jest dla mieszkańców naszej dzielnicy, szczególnie osiedli oddalonych od centrum, chociażby problem kanalizacji czy bezpiecznych ulic z chodnikami oraz oświetleniem. Pan Murzyn ma doświadczenie w kierowaniu zespołami ludzkimi jeszcze z okresu pracy zawodowej, kiedy pełnił odpowiedzialną funkcję dyrektora Zarządu Rewaloryzacji Zespołów Zabytkowych Krakowa. Z zamiłowania zajmuje się historią, m.in. dba o rewaloryzację fortów znajdujących się na terenie naszej dzielnicy.

Praca Przewodniczącego w Komisji Infrastuktury, rozsądne i pojednawcze podejście do licznych problemów oraz umiejętność zażegnywania sporów zjednała mu przychylność radnych i mieszkańców, stąd wybór z dużą przewagą głosów na nowego Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy.

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu wybrani zostaną pozostali członkowie Zarządu Dzielnicy i od tego momentu nowy Zarząd rozpocznie pracę. Ufamy, że będą to lepsze czasy dla WSZYSTKICH mieszkańców dzielnicy niezależnie od miejsca zamieszkania i poglądów.
Jeszcze raz szczere gratulacje dla nowo wybranego Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy X Swoszowice!

Komentarz Doroty Kozak, Członkini Rady Dzielnicy X

Pierwsze podejście do odwołania poprzedniego Przewodniczącego miało miejsce pół roku temu. Próba została podjęta przez ośmiu radnych. Od tego czasu sytuacja w Radzie Dzielnicy zmieniła się na tyle, że prawie wszyscy radni, także z pozostałych osiedli uznali, że zmiany są konieczne. Nowy Przewodniczący jest osobą, która łączy nasze osiedla i radnych, dlatego jesteśmy przekonani, że teraz współpraca pomiędzy radnymi będzie przebiegała spokojnie i owocnie. Pierwszy budżet na przyszły rok, który został opracowany wspólnie, po raz pierwszy w tej kadencji pokazał, że porozumienie jest możliwe. Życzymy Panu Tadeuszowi Murzynowi, aby zbudował solidny Zarząd, który będzie miał na uwadze zrównoważony rozwój naszej dzielnicy. Współpraca między radnymi to nie tylko dobra atmosfera w pracy, ale także korzyści dla osiedli i mieszkańców, chociaż dobra atmosfera w pracy to podstawa :)”

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Rooster Kebab
4 Akcja Krwiodawstwa

[email protected]

mgr inż. metalurg, absolwent AGH. Od 28 lat prywatny przedsiębiorca, współwłaściciel UNISON sp. z o.o. Związany od wielu pokoleń ze Swoszowicami, społecznik, założyciel i administrator grupy "Swoszowice nasze miejsce na ziemi" na FB. Interesuje się historią lotnictwa II Wojny Światowej, działa w Komitetach upamiętniających poległych lotników na terenie Polski.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ