Gala poszukiwaczy talentów

Szkoła z Talentem

Odkrywanie talentów jest nie lada wyzwaniem, ale daje ogromną satysfakcję – zarówno odkrywcom, jak i tym „odkrywanym”. Sam talent to jednak nie wszystko! Bez ciężkiej pracy nie byłoby aż tak znakomitych efektów – pomnażamy więc uzdolnienia naszych podopiecznych, stwarzając im możliwość osiągania sukcesów na coraz to większą skalę. A kiedy już rozkwitną i dojrzeją staramy się je promować w jak najlepszy sposób. Dlatego we wrześniu tego roku nasza szkoła przystąpiła do projektu „Da Vinci – Klub Poszukiwaczy Talentów”.

W październiku powołaliśmy szkolny Klub Poszukiwaczy Talentów, który działa we współpracy z samorządem szkolnym i nauczycielami. Pracujemy nad jego formułą i korzystamy z wzajemnych pomysłów, planujemy działania związane zaproszeniem do klas gości, którzy opowiedzą uczniom o swoich talentach i pasjach. Pokażą, jaką drogą podążali do sukcesu i zainspirują do podejmowania podobnych działań.

W ramach realizacji projektu szkoła miała wybrać reprezentantów na międzyszkolną Galę Poszukiwaczy Talentów. W wyniku rozmów w ramach klubu, przy wsparciu nauczycieli i wychowawców wskazaliśmy regulaminową piątkę finalistów. Wybór nie był łatwy, ponieważ talentów w naszej szkole nie brakuje, co pokazuje coroczna Szkolna Gala Talentów.

6 grudnia 2016 r. w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków podczas Małopolskiej Gali Poszukiwaczy Talentów wystąpili finaliści szkolnych Klubów Poszukiwaczy Talentów, którzy zaprezentowali niezwykłe i bardzo różnorodne talenty.

Kapituła Gali Talentów przyznała w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów tytuł ”Talent Da Vinci” oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, a szkoły, które wzięły udział w projekcie otrzymały tytuł Szkoły z Talentem.

Laureatami zostali:

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce: Maciej Plebański, Szkoła podstawowa nr 43

II miejsce: Wiktoria Żak, Szkoła Podstawowa nr 43

III miejsce: Zuzanna Burzyńska, Szkoła Podstawowa nr 34

Naszą szkołę reprezentowali również:

Alicja Ulidowska, Barbara Michura, Andreas Vryonis.

Wszyscy nasi uczniowie wspaniale pokazali swoje umiejętności. Jak przyznała Kapituła Konkursu, wybranie tylko trójki laureatów spośród osób prezentujących tak różne talenty i zdolności, było bardzo trudnym wyzwaniem.

O uczniach, którzy biorą udział naszych szkolnych przedsięwzięciach, możemy powiedzieć, że to prawdziwe diamenty. Dobrze, że Je mamy…

Niech rozkwitają w słońcu, w deszczu i w zaspach śniegu – przez cały rok. Ku naszej wspólnej radości.

Dziękuję nauczycielom którzy zaangażowali się w realizację projektu: Dominice Kozioł, Patrycji Kulce oraz Piotrowi Pytlowi.

Dziękuję mamie i dziadkowi Andreasa oraz mamie Wiktorii za opiekę i zawiezienie uczniów do siedziby Radia Kraków.

Koordynator Projektu
Agnieszka Smoleń-Zaborska

Certyfikat Szkoły z Talentem

Certyfikat Szkoły z Talentem

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ