Odblaskowa Szkoła 2016

Odblaskowa Szkoła Komenda Wojewódzka Małopolskiej Policji

1 września 2016 roku, już po raz trzeci, Szkoła Podstawowa nr 43 w Krakowie – Swoszowicach przystąpiła do konkursu „Odblaskowa Szkoła”, organizowanego przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły.

Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do lat 15 z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Konkurs daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. W czasie trwania akcji organizowane będą różnego rodzaju konkursy, quizy, spotkania ze strażnikiem miejskim, itp. akcje. Informacje o udziale w konkursie zamieszczane będą na stronie internetowej szkoły. Już w tym miejscu prosimy rodziców o wyposażenie swoich dzieci w kamizelki odblaskowe i odblaski.

Mamy nadzieję, że działania podjęte przez szkołę zwiększą świadomość uczniów jako jednych z wielu uczestników ruchu drogowego, co przełoży się na ich bezpieczeństwo na drogach.

Podziękowanie dla R
Droga św. Jakuba w
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ